ŚDM: Brazylijczycy przybędą do Krakowa z 23 biskupami

(fot. Robert Hoetink / shutterstock.com)

Brazylijskiej młodzieży, która weźmie udział w tegorocznych Światowych Dniach Młodzieży, towarzyszyć będzie co najmniej 23 rodzimych biskupów.

 
Jak poinformował bp Vilson Basso, szef wydziału duszpasterstwa młodzieży w Konferencji Episkopatu Brazylii, wśród hierarchów udających się do Krakowa będą m.in. arcybiskup Brasílii oraz ordynariusz diecezji Caxias do Maranhão.
 
- Episkopat brazylijski mocno wspiera naszą młodzież w wyjeździe na najbliższą edycję ŚDM. Bardzo nam zależy, aby jej towarzyszyć i ją wspierać, gdyż Kościół bez młodych ludzi jest Kościołem bez teraźniejszości i przyszłości - powiedział hierarcha.
 
Podczas ŚDM w Krakowie Brazylijczycy będą jedną z najliczniejszych grup narodowościowych spoza Europy. Ocenia się, że do Polski przybędzie kilkanaście tysięcy młodych pielgrzymów z tego kraju Ameryki Południowej. Z szacunków brazylijskiego episkopatu wynika, że podczas lipcowej imprezy będą reprezentowane wszystkie diecezje Brazylii. W ŚDM powinno uczestniczyć co najmniej 12 tys. obywateli tego południowoamerykańskiego kraju. Część z nich stanowić będą osoby, które na stałe mieszkają w Europie.
 
Ci Brazylijczycy, którzy nie polecą do Polski, będą mogli wziąć udział w "Światowych Dniach Młodzieży Na Żywo". W zaplanowanej między 28 a 31 lipca br. w São Paulo imprezie spodziewany jest udział około 80 tys. młodych ludzi z tego południowoamerykańskiego kraju. Osoby zebrane na tym wydarzeniu będą modlić się w jedności z uczestnikami ŚDM w Krakowie, a także na bieżąco oglądać transmisje z Polski.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook