Oświadczenie ws. incydentu w kościele św. Anny

(fot. Wistula / CC BY 3.0 / Wikimedia Commons)

Oświadczenie duszpasterzy akademickich w związku z incydentem, jaki miał miejsce w kościele św. Anny w Niedzielę Miłosierdzia Bożego,

 

Oświadczenie Duszpasterstwa św. Anny

 

Jako Duszpasterstwo Akademickie Kościoła św. Anny chcielibyśmy wyrazić głębokie ubolewanie z powodu zorganizowanego incydentu, jaki miał miejsce w naszej świątyni w Niedzielę Miłosierdzia Bożego pod koniec Mszy św. o godz. 12:00.


Jedna z osób przerwała kapłanowi przewodniczącemu Świętej Liturgii komunikat KEP nt. obrony życia, czytany tego dnia w kościołach całej Polski.


Jest nam bardzo przykro, że osoby, które przyszły, by w atmosferze modlitwy i paschalnej radości uczestniczyć w Najświętszej Ofierze oraz Chrzcie trójki dzieci, były skazane na oglądanie zaplanowanej prowokacji kilku osób, które bez skrupułów naruszyły miejsce święte i zdominowały swoimi krzykami całe zgromadzenie modlitewne.


Tym samym jako Wspólnota Akademicka dziękujemy wszystkim wiernym, obecnym na tej Mszy, za mądrą postawę, ludzką i duchową dojrzałość  oraz opanowanie i gesty jedności w tak niezręcznym momencie. W Roku Miłosierdzia zobowiązujemy się wszyscy wraz z tymi, którzy przychodzą do naszego Duszpasterstwa, do gorliwej modlitwy za tych wszystkich, którzy nie doświadczyli jeszcze w swoim życiu spotkania z Żywym i Zmartwychwstałym Chrystusem.


Z wyrazami braterskiej jedności i błogosławieństwa,


Duszpasterstwo Akademickie Kościoła św. Anny Warszawa, dnia 03.04.2016, Niedziela Miłosierdzia Bożego

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (31)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

asyz 20:20:25 | 2016-04-04
Uważaj człowieku co piszesz!!! Nie znasz swojej przyszłości i nie wiesz czy  przy końcu swojego żywota nie będziesz potrzebował kapłana którego teraz obrażasz!

Oceń 20 9 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

asyz 17:14:38 | 2016-04-04
Twoje wywody Panie Bazyli są iście szatańskie! Poczęte dziecko jest osobą i ma swoją godność!  Normalny człowiek nie nawołuje do mordowania dzieci! To Hitler zapoczątkował dzieciobójstwo w Europie. Jest to najstraszniejsza forma ludobójstwa jakiej może dopuścić się człowiek!

Oceń 23 14 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

robichari 14:46:14 | 2016-04-04
Tu przytaczam tekst komunikatu:
"Życie każdego człowieka jest chronione piątym przykazaniem Dekalogu: „Nie zabijaj!”. Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci życie każdego człowieka.

W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie wyrażonym w ustawie z 7 stycznia 1993 roku, która w trzech przypadkach dopuszcza aborcję. Stąd w roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, do osób wierzących i niewierzących, aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę życia nienarodzonych. Prosimy parlamentarzystów i rządzących, aby podjęli inicjatywy ustawodawcze oraz uruchomili programy, które zapewniłyby konkretną pomoc dla rodziców dzieci chorych, niepełnosprawnych i poczętych w wyniku gwałtu. Wszystkich Polaków prosimy o modlitwę w intencji pełnej ochrony życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i poza jej granicami".

Z poszanowaniem. R. Kh.

Oceń 16 13 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

robichari 14:45:28 | 2016-04-04
Dzień dobry!
Czy mógłby Pan powiedzieć w czym była prowokacją komunikatu?
Mieszanie się Kościoła do polityki? Wydaje mi się, że sprawa życia lub śmierci człowieka nienarodzonego jak i narodzonego, nie jest sprawą polityki, lecz ogólnoludzkiej moralności i etyki. Więcej: Kościół Katolicki przemawia do ludzi, do wszystkich ludzi dobrej woli, jak to powiedziano było w komunikacie. Czy politykę budują jakieś inne istoty niż ludzie, czy nie powinni przestrzegać zasad moralności. Jeśli Pan nie jest tego świadomy to hasła wolności, równouprawnenia, godności kobiety, poszanowania dla życia ludzkiego weszły w świat Europejskiej polityki dzięki głosowi Chrześcijaństwa. Cała historia Europy (Ameryki też) z jej momentami pięknymi i nie oparta jest na podstawach moralności chrześcijanskiej. Kościół od wieków napominał Królów, Cesarzy (niech Pan poczyta kazania biskupów Ojców Koscioła, na przykład Augustyna, które kierowali do władców wskazując im niemoralne postępowanie). Czy to jest złe wskazywać innym drogę, którą się uważa za najlepszą. KEP nie jest przedstawicielem narodu Polskiego? - No nie jest, jest tylko przedstawicielem - Kościoła Katolickiego - do którego należą (bynajmniej tak twierdzą) ok. 90 proc. narodu. Nie mają prawa wyrażać swoją wolę stanowienia prawa w Polsce? Czy nawet indywidualny człowiek nie ma prawa wyrazić swoją wolę? Dlaczego więc przedstawiciele tyle millionów ludzi wierzących nie mogą wyrazić swoją wolę stanowienia prawa. Jeśli zaś Pan uważa, że obrona życia dzieci nienarodzonych jest propagandą jakiejkolwiek partii politycznej w Polsce, to chyba Pan nie zna historii, bowiem Kościół Katolicki przytrymywał się takiego stanowiska, jeszcze wtedy kiedy żadnej partii polityczenj w Polsce nie było, a oprócz tego jest to stanowisko Kościoła na całym świecie, a nie tylko KEP w Polsce.

Więc, proszę Pana nie twerdzić, że Konferencja Episkopatu w Polsce nie ma prawo mówić o takich rzeczach do ludzi w kościołach.

Oceń 37 10 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bazyli 14:00:30 | 2016-04-04
Chciałbym wyrazić głębokie ubolewanie z powodu zorganizowanego incydentu jaki miał miejsce pod koniec Mszy św. w kościele św. Anny o godz. 12:00.
Po zakończeniu liturgii, w tym dniu przewodniczący Świętej Liturgii odczytał prowokacyjny komunikat KEP nt. obrony życia. Jest nam bardzo przykro, że osoby, które przyszły, by w atmosferze modlitwy i paschalnej radości uczestniczyć w Najświętszej Ofierze oraz Chrzcie trójki dzieci, były skazane na słuchanie komunikatu KEP nt. obrony życia. Wygłoszenie tego komunikatu  bez skrupułów naruszyło miejsce święte i zdominowało całe zgromadzenie modlitewne.
Wiele osób, które zostały zmuszone do wysłuchania tego listu postąpiło słusznie wychodząc z Kościoła i wyrażając swoje niezadowolenie do propagowania łamania praw kobiet w Polsce przez KEP. Mieszanie się Kościoła w tym w szczególności KEP do polskiej polityki i próby zmiany prawa polskiego uważamy za haniebne i niedopuszczalne. KEP nie jest przedstawicielem narodu polskiego w jakikolwiek sposób, aby mógł wyrażać swoją wole stanowienia prawa w Polsce.  Msza św. staje się mównicą propagandową dla różnej maści osób uzurpujących sobie prawo do stanowienia prawa i odbierania wolności obywatelom Polski. Na to nie można pozwolić.  W przyszłości należy zapobiegać sytuacjom w których kościół będzie tuba propagandową jakichkolwiek grup politycznych. Czekamy na przeprosiny ze strony Duszpasterstwa Akademickiego Kościoła św. Anny w Warszawie.

Oceń 53 92 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lleszek 13:28:45 | 2016-04-04
Kościół to nie jest właściwe miejsce do jakichkolwiek demonstracji. Jest wiele innych miejsc bardziej do tego odpowiednich.

Oceń 57 20 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

krzysztof.pachole 13:22:56 | 2016-04-04
Episkopat nieustannie dba o porządek prawny. Nauczanie Kościoła Katolickiego trwa nieprzerwanie od 2000 lat. Codziennie. Tragedią jest to, że do jednej tragedii (gwałt, chore dziecko) dodaje się jeszce jedną - "świadomą" aborcję. Gwałt na duszy i ciele.  

Oceń 33 20 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

gebarowski50 12:35:23 | 2016-04-04
Skoda ze episkopat milczy gdy łamane są podstwowe prawa obywateli : Konstytucja i porzadek prawny. Zycie wymaga zgniłych kompromisów . Aborcja to zło. Dzieci to njawiekszy dar od Boga i losu. ALE iejmy wiecej współczucia dla tych rodziców którzy muszą dokonywać tragicznych wyborów. NIKT/ prawie/ nie domaga sie aborcji na życzenie

Oceń 69 38 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook