Rosja: katolicka Wielkanoc w Moskwie

Katedra Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Moskwie (fot. Foter.com)

W katolickich świątyniach i domach w całej Rosji od rana rozlega się 27 marca donośne: "Christos woskriese! Wo istinu woskriese!", czyli "Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!".

 

Miejscowi katolicy, m.in. w Moskwie, uczestniczyli w liturgii Wigilii Paschalnej, całonocnych czuwaniach i mszach rezurekcyjnych.

 

W stołecznej parafii św. Olgi po liturgii Wigilii Paschalnej, której przewodniczył kończący swą posługę dyplomatyczną w Rosji nuncjusz apostolski abp Ivan Jurkovič, na całonocne czuwanie zebrały się wspólnoty neokatechumenalne. Liturgii przewodniczył proboszcz parafii ks. Dariusz Pielak werbista.

 

Bracia z Drogi Neokatechumenalnej szczególne znaczenie przywiązują do przekazywania wiary dzieciom. Miały one okazję zadawać dorosłym pytania o sens i znaczenie czuwania paschalnego oraz usłyszeć od rodziców, jakich dzieł zbawienia dokonał Bóg w ich życiu.

 

W katedrze Niepokalanego Poczęcia NMP Mszę św. rezurekcyjną poprzedziła procesja wielkanocna wokół kościoła, którą prowadził miejscowy metropolita abp Paolo Pezzi.

 

W swoim paschalnym orędziu do duchowieństwa i wiernych podkreślił znaczenie Miłosierdzia Bożego, które przyjęte przez chrześcijan daje im szansę objawienia miłości Boga wobec grzeszników, umożliwiając im powrót do Domu Ojca. Jest to głównym celem darmowej, niczym nie zasłużonej miłości, jaką Bóg obdarza wszystkich i w ten sposób wskrzesza grzeszników do życia w Jego Królestwie.

 

Wspomóż Nas
Tagi: moskwa

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook