"Zamachy nie są bezpośrednio związane z procesem migracji"

(fot. youtube.com)

- Te tak dramatyczne wydarzenia obnażają bardzo poważny brak i pustkę kulturową, jakie stworzyła nasza Europa: pustkę ideałów, prawdziwych, wyższych wartości, które nadają sens życiu ludzi, nie pozwalając im się poddać wpływom podłych, okrutnych i barbarzyńskich ideologii - tymi słowami kard. Angelo Bagnasco skomentował zamachy terrorystyczne, do jakich doszło dzisiaj w Brukseli. Ich tragiczny bilans wynosi już 34 zabitych i ponad 200 rannych.

 

Zdaniem przewodniczącego Włoskiej Konferencji Biskupiej Europa powinna poważnie zastanowić się nad tymi tragicznymi wydarzeniami, które zdają się nie mieć końca. Zastanowić nie tylko, gdy chodzi o obronę i zapobieganie, ale także w odniesieniu do kultury.

 

Według metropolity Genui, terroryzm "rzuca wyzwanie całej zachodniej cywilizacji, która musi podjąć refleksję nad swym stosunkiem do innych kultur i cywilizacji". Europa bowiem "nie jest centrum świata" i powinna zrewidować swój sposób życia z moralnego i duchowego punktu widzenia. Bez "mocnego wkładu prawdziwych wartości, dobra materialne nie mają żadnego znaczenia, co inne kultury z zewnątrz Europy wyczuwają, a nawet reagują na to w sposób niedopuszczalny i barbarzyński".

 

- Nie uważam, by te tak groźne wydarzenia były bezpośrednio związane z procesem migracji. Bo jeśli spojrzymy na napływ tych biednych ludzi, głodnych, zrozpaczonych, niepewnych jutra i przestraszonych, to wydaje mi się że jest to inna "bajka". Z pewnością jednak Europa musi być w najwyższym stopniu czujna - przestrzegł kard. Bagnasco.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

T7HRR 13:06:48 | 2016-03-23
Te zamachy są bezpośrednio powiązane z tymi migracjami.
To jedna i ta sama wojna toczona różnie w dwu (czy jak ktoś chce więcej) różnych miejscach.

Migranci w wielkiej cześci to uchodźcy - bezsporne ofiary tej wojny.

Oceń 14 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

niewiel 12:16:39 | 2016-03-23
Nikt mi nie wmówi, że białe jest białe a czarne jest czarne! ;) Cały czas ta sama poprawna politycznie retoryka...

Oceń 13 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

abraham 11:42:04 | 2016-03-23
Wrodzony zespół niedoboru jodu.

Oceń 14 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

tomek59 11:41:15 | 2016-03-23
Diagnoza kardynała co do kondycji moralnej Europy jest jak najbardziej trafna. Jednak nie liczyłbym na na jakiekolwiek zmiany dopóki nie rozgoni się tej bandy komisarzy i wpierających ich liberalnych "elit". To tacy sami fanatycy jak muzułmanie. A teroryści są jak najbardziej związani z emigrantam, tymi napływającymi teraz, jak i mieszkającymi tu od urodzenia. Islam to religia fanatyczna i z zasady dążąca do zniszczenia wszystkich nie muzułmanów, a w pierwszej kolejności wszelkiej maści ateistów. Tych samych, którzy chcą ich przyjmować w swoich krajach, a także obdzieleć nimi nas i naszych przyjaciół.

Oceń 4 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook