Chrześcijanie w Indiach boją się ataków w czasie świąt

(fot. shutterstock.com)

W związku z ostatnimi atakami na chrześcijan przewodniczący Wszechindyjskiej Rady Chrześcijan Sajan George zwrócił się do Krajowego Komitetu Praw Człowieka o zagwarantowanie wyznawcom Chrystusa bezpieczeństwa podczas obchodów wielkanocnych. Niestety fala przemocy w Indiach nie zatrzymuje się.

 

Ostatnio do takiego ataku doszło m.in. w stanie Chhattisgarh, gdzie 15 hinduistycznych fundamentalistów pobiło 65 zielonoświątkowców, w tym także kobiety.

 

Zbezczeszczono również przedmioty kultu. Później, 12 marca, w Tamil Nadu sprofanowano kościół anglikański. W tym samym czasie w Karnatace aresztowano pastora zielonoświątkowców po tym, jak został on pobity przez ekstremistycznych hinduistów, kiedy szedł pomodlić się z jednym z wiernych ze swojej wspólnoty.

 

Sajan George podkreśla, że tego rodzaju "przemoc jest naruszeniem gwarancji konstytucyjnych. Czy w Indiach modlitwa jest przestępstwem, i czy chrześcijanie są innymi obywatelami, niż pozostali Hindusi?" - pyta retorycznie przewodniczący Wszechindyjskiej Rady Chrześcijan.

 

Wspomóż Nas
Tagi: indie

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook