Caritas podejmuje inicjatywę papieża Franciszka

(fot. shutterstock.com)

Caritas Diecezji Bydgoskiej podejmuje inicjatywę papieża Franciszka "24 godziny dla Pana". Każdy potrzebujący będzie mógł skorzystać z pomocy przez całą dobę.


Wystarczy przyjść do Centrum Pomocy "Betlejem". Punkt przy ul. Drukarskiej 6 w Bydgoszczy będzie otwarty od piątku 4 marca od godz. 15 do soboty 5 marca do godz. 15. - W tym czasie każdy będzie mógł się wykąpać, najeść, wypić ciepłą herbatę, ubrać, porozmawiać, posiedzieć, skorzystać z pomocy wykwalifikowanej pielęgniarki - powiedział ks. Maciej Kulczyński.

 

Zastępca dyrektora Caritas Diecezji Bydgoskiej dodał, że instytucja pragnie w ten szczególny sposób w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia pamiętać o człowieku i jego biedzie. - Nie tylko chcemy od Boga miłosierdzie przyjmować, ale się nim dzielić z innymi uczynkami miłosierdzia: "...by głodnych nakarmić, spragnionych napoić, nagich przyodziać..." i to przez całą dobę - dodał.

 

W inicjatywę Caritas zaangażowało się szereg osób: klerycy, wolontariusze i pracownicy. - Całość rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego, a zakończy również modlitwą, bo Bóg bogaty jest w Miłosierdzie - dodał ks. Kulczyński.

 

W inicjatywę "24 godziny dla Pana" włączyły się również wspólnoty parafialne z całej diecezji, zachęcając wiernych do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz z możliwości modlitwy i adoracji eucharystycznej, bez przerwy - przez 24 godziny. Ojciec Święty zaapelował do wszystkich, aby "24 godziny dla Pana" były przeżywane w diecezjach na całym świecie w piątek oraz w sobotę przed IV Niedzielą Wielkiego Postu.

 

"Wiele osób powraca do Sakramentu Pojednania, a wśród nich wiele osób młodych, które w podobnym doświadczeniu odnajdują często drogę powrotu do Pana, aby żyć chwilą intensywnej modlitwy oraz nadać sens własnemu życiu. Z przekonaniem na nowo kładziemy w centrum Sakrament Pojednania, ponieważ pozwala dotknąć nam wielkość miłosierdzia. Będzie to dla każdego penitenta źródłem prawdziwego pokoju wewnętrznego" - napisał Franciszek w bulli "Misericordiae vultus", ustanawiającej nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook