ŚDM: Argentyńczycy pokażą w Krakowie akrobacje uliczne

(fot. nikolay100 / shutterstock.com)

Argentyńska młodzież, która przybędzie do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży, zaprezentuje podczas lipcowej imprezy akrobacje uliczne. 

 
W ojczyźnie papieża Franciszka ruszył już nabór dla chętnych do występu w tzw. parkourze, czyli modnej wśród młodzieży technice pokonywania ulicznych przeszkód.
 
Jak poinformowały w komunikacie władze stołecznej katolickiej organizacji Banuev, w Buenos Aires w lutym br. ruszył nabór artystów chętnych pokazać swoje umiejętności podczas najbliższej edycji ŚDM. - Młodzi ludzie uprawiający parkour będą stanowić ważny element zespołu artystów z naszego kraju, który zaprezentuje swój program w Krakowie. Wśród osób wyjeżdżających do Polski poszukiwani są także młodzi aktorzy, piosenkarze oraz tancerze baletowi. Szukamy osób w wieku od 18 do 30 lat - poinformował Banuev. 
 
Argentyńska organizacja ujawniła, że pierwsza selekcja kandydatów odbyła się 23 lutego br. Wybrani artyści wystąpią nie tylko podczas imprez towarzyszących ŚDM w Krakowie, ale również w tegorocznym krajowym spotkaniu młodzieży. W maju ub.r. związani z Banuev muzycy nagrali hymn tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w języku hiszpańskim.
 
Ocenia się, że do Krakowa przybędzie ponad 1000 młodych Argentyńczyków, z których część będzie pomagać w charakterze wolontariuszy. Ci, którzy nie wyruszą do Polski, będą mogli śledzić ŚDM w specjalnych strefach, które mają powstawać w stolicach argentyńskich diecezji. Będą w nich prowadzone nie tylko bezpośrednie transmisje telewizyjne z Krakowa, ale również nocne czuwania modlitewne w łączności z papieżem i uczestnikami imprezy.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook