USA: spotkanie biskupów Ameryki

(fot. shutterstock.com)

"Jezus Chrystus obliczem miłosierdzia Ojca". Te słowa z bulli papieża Franciszka "Misericordiae vultus", ogłaszającej Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, były hasłem zakończonego 25 lutego w Tampie na Florydzie trzydniowego spotkania biskupów z całej Ameryki.

 

Uczestniczyło w nim czternastu hierarchów ze Stanów Zjednoczonych, Ameryki Łacińskiej i Kanady. Było to 38. z kolei wydarzenie tego typu. Zostało zorganizowane przez episkopat USA.

 

"Uczymy się od siebie wzajemnie, wspieramy siebie, dodajemy sobie nawzajem odwagi. Jesteśmy zjednoczeni w pragnieniu wiernego podążania za Chrystusem" - powiedział bp Douglas Crosby z Ontario w Kanadzie.

 

Hierarchowie, jak ujęli to w oświadczeniu, spoglądali na problemy współczesnego świata z perspektywy uzdrawiającej i jednoczącej miłości Jezusa.

 

Poruszyli takie kwestie, jak problem imigracji, ewangelizacja środowisk miejskich, prawa tubylców, samobójstwo wspomagane z udziałem lekarza, niebezpieczeństwo pornografii, a także wzrastające zagrożenia dla wolności religijnej na świecie. Ponadto podzielili się doświadczeniami realizacji Roku Miłosierdzia przez poszczególne episkopaty.

 

"Spoglądając na ludzi siedzących po przeciwnej stronie stołu widziałem braci w Chrystusie" - powiedział abp Joseph E. Kurtz, przewodniczący episkopatu Stanów Zjednoczonych.

 

Spotkanie biskupów Kościoła w Ameryce należy do serii nieformalnych wydarzeń tego rodzaju, znanych pod nazwą "Międzyamerykańskie spotkania biskupów". Odbywają się one od roku 1967 i mają na celu ukazywanie jedności Kościoła Półkuli Zachodniej.

 

Wspomóż Nas
Tagi: biskupi, ameryka

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook