Kard. Müller stanowczo o nawracaniu imigrantów

(fot. PAP/EPA/SIMELA PANTZARTZI / youtube.com)

Kardynał Müller podczas konferencji zabrał głos w sprawie nawracania imigrantów i uchodźców przybywających do Europy.

 

- Chrześcijanie pomagający imigrantom powinni kochać ich "bez żadnych ukrytych intencji". Nie powinni próbować ich nawracać - powiedział prefekt Kongregacji Nauki Wiary - powiedział kard. Gerhard Müller. 

 

Hierarcha dodał, że prozelityzm jest "w praktyce manipulacją świadomości" oraz że misją Kościoła jest pomoc ludziom, okazanie miłości tym, którzy uciekają przed wojną i prześladowaniem.

 

Wypowiedź kardynała miała miejsce podczas międzynarodowej konferencji poświęconej encyklice Benedykta XVI Deus Caritas Est (Bóg jest miłością) oraz chrześcijańskiej perspektywie miłości w dzisiejszym świecie.

 

Kard. Gerhard Müller dodał również, że Kościół musi pomagać nie tylko w zakresie materialnym: - misją Kościoła jest świadczyć o Jezusie Chrystusie. Byłoby oszustwem, gdybym komuś powiedział "masz tylko materialne potrzeby".

 

- Nie możemy wykorzystywać aktów pomocy jako narzędzia prozelityzmu - dodał hierarcha - doświadczony chrześcijanin wie, kiedy jest czas mówienia o Bogu, a kiedy jest czas, by milczeć. Czasami ciche świadectwo jest najlepszą drogą do pokazania miłości Boga.

 

- Imigranci, w większości muzułmanie, pytają: "dlaczego to chrześcijanie, a nie nasi współwyznawcy muzułmanie, nam pomagają"? Miłość do sąsiada jest punktem, w którym zaczyna się kochać Boga, bo to Bóg przez Jezusa Chrystusa, jest przyczyną i istotą naszej miłości do sąsiada" - mówił kardynał.

 

Kard. Gerhard Müller powiedział również, że używanie różnic religijnych do wykluczania innych jest przeciwne wierze: - Bóg nie wyklucza nikogo. Wykluczanie buduje mury, które oddzielają nas od Boga. (...) Misją Kościoła jest zaś pomoc w przekraczaniu tych murów, które służą wykluczaniu.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Zorbas 09:56:41 | 2016-02-27
Ale jest zgoda kardynała na to żeby migranci nawracali gospodarzy.
A może zlikwidować wszelkie misje , ponieważ ten hierarcha uważa, że - "Nie możemy wykorzystywać aktów pomocy jako narzędzia prozelityzmu". Inaczej mówiąc, wywieśmy białą flagę.

Oceń 23 5 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook