Kard. Ryłko: ŚDM czasem odkrywania miłosierdzia Boga

(fot. shutterstock.com)

Wasze wysiłki zmierzają ku temu, aby ci wszyscy młodzi ludzie, którzy z całego świata przybędą do Krakowa w lipcu tego roku, mogli na nowo odkryć w Panu Bogu oblicze miłosiernego Ojca - powiedział kard. Stanisław Ryłko w homilii skierowanej do członków i wolontariuszy Komitetu Organizacyjnego ŚDM 2016. 

 
Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich przewodniczył we wtorek 16 lutego Mszy świętej za młodzież, która będzie uczestniczyła w ŚDM Kraków 2016.
 
Kard. Ryłko w homilii zwrócił uwagę na jedność idei Wielkiego Postu i Roku Miłosierdzia, którego częścią są Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. - Wielki Post to czas, w którym Chrystus zaprasza nas, byśmy zanurzyli się w Bożym Miłosierdziu ze wszystkimi naszymi grzechami, ułomnościami i słabościami - mówił hierarcha.
 
Opierając się na Ewangelii dnia, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich zauważa, że modlitwa Pańska jest zwięzłym traktatem teologicznym. - "Ojcze nasz" to traktat, który wprowadza nas w tajemnicę Bożego miłosierdzia, chociaż słowo "miłosierdzie" się w nim nie pojawia - zauważa kaznodzieja. Kardynał analizując wszystkie prośby, które po inwokacji do miłosiernego Ojca wymienia Pan Jezus, stwierdził, że odwołują się do idei tego Bożego przymiotu.
 
- "Święć się Imię Twoje" - imię Boga, to właśnie miłosierdzie! "Przyjdź królestw Twoje" - królestwo Boże, to, które Chrystus zainaugurował na Ziemi, to królestwo miłosiernej miłości. "Bądź wola Twoja" - wola Boża w stosunku do każdego z nas to miłosierdzie - wymienia kard. Ryłko. Prośbę "odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom" kardynał zestawił z błogosławieństwem, które jest tematem ŚDM Kraków 2016 "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią" (Mt5,7).
 
Kaznodzieja zwrócił uwagę, że treść modlitwy "Ojcze nasz", rozumianą jako wyjaśnienie idei Bożego Miłosierdzia, powinna być planem życia każdego chrześcijanina, a także programem przygotowań do spotkania młodzieży, które już w lipcu odbędzie się w Krakowie. - Z pewnością praca, jaką wykonujecie, nie jest łatwa, ale nie zapominajcie, że zostaliście powołani do współpracy z dziełem, które nie jest dziełem ludzkim, ale jest dziełem Bożym - podsumował przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich.
 
Wizyta członków Papieskiej Rady ds. Świeckich, która jest odpowiedzialna m.in. za przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, zakończy się w środę. Przedstawiciele Rady odwiedzili miejsca wydarzeń ŚDM - Campus Misericordiae oraz Sanktuaria św. Jana Pawła II i Bożego Miłosierdzia. Spotykają się także z członkami Komitetu Organizacyjnego, by zapoznać się ze stanem przygotowań do ŚDM i przedyskutować związane z tym zagadnienia, dotyczące m. in. przebiegu wydarzeń centralnych, pielgrzymki miłosierdzia i katechez oraz rejestracji biskupów.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook