400 tys. wolontariuszy pomaga przy pielgrzymce

(fot. EPA/SASHENKA GUTIERREZ)

W pracach związanych z rozpoczętą w piątek wizytą papieża Franciszka w Meksyku pomaga prawie 400 tys. wolontariuszy. Jak poinformował bp Eugenio Lira, sekretarz Konferencji Episkopatu Meksyku, przy uroczystościach z udziałem Ojca Świętego, a także na trasie jego przejazdu pomagają bezinteresownie osoby różnych profesji i w różnym wieku.

 

- W prace na rzecz pielgrzymki papieskiej w naszym kraju włączyło się około 397 tys. wolontariuszy - ujawnił bp Lira.

 

Przedstawiciel meksykańskiego episkopatu zaznaczył, że osoby dobrowolnie pomagające podczas wizyty apostolskiej Franciszka angażują się gównie w działania dotyczące bezpieczeństwa, czystości, porządku, a także logistyki, pomocy medycznej oraz informacji turystycznej. - Wolontariusze są obecni niemal na każdym etapie podróży papieża - dodał bp Lira.

Władze Meksyku przed rozpoczęciem pielgrzymki apostolskiej zapowiedziały, że oczekiwana wysoka, 15-milionowa frekwencja podczas wydarzeń z udziałem papieża nie będzie mieć wpływu na poziom bezpieczeństwa Ojca Świętego oraz osób mu asystujących. Za wysoki uznały też stopień przygotowania służb porządkowych i medycznych.

Podróż apostolska Franciszka do Meksyku potrwa do 17 lutego. Jest on trzecim papieżem odwiedzającym ten kraj. Wcześniej pięciokrotnie odwiedzał go Jan Paweł II i raz Benedykt XVI.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?