Birma: zniszczenie chrześcijańskiej wioski

Birmańskie wojsko zrównało z ziemią chrześcijańską wioskę na wschodzie kraju. Jak podała brytyjska agencja ICN, do wydarzenia doszło 23 lipca. Miejscowość Tha Dah Der została najpierw ostrzelana z moździerzy, a następnie podpalona.

 

Spłonęło ok. 50 zabudowań, w tym szkoła i kościół. 600 mieszkańców wioski ratowało się ucieczką, dołączając do 300 innych osób z okolicy, które wcześniej schroniły się w dżungli. Wojskowa akcja odbyła się w ramach pacyfikacji plemienia Karenów, jako „elementu społecznie niepewnego”, przed spodziewanymi pod koniec roku wyborami. Ofensywa jest skierowana głównie przeciwko nie-buddystom, którzy szukają schronienia po tajlandzkiej stronie granicy albo są zmuszani do przejścia na buddyzm i podporządkowania się reżimowi.

 

Według organizacji Christian Solidarity Worlwide od 1996 r. birmańska junta zniszczyła ponad 3,5 tys. wiosek na wschodzie kraju. Zanotowano także liczne gwałty, morderstwa i przymuszanie Karenów do niewolniczej pracy.

 

Wspomóż Nas
Tagi: birma

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~K. 09:43:15 | 2010-07-29
Podłoże eksterminacji może polityczne jest, może nie jest, a fakty są takie, że wyrzynają chrześcijan. Znowu. I jakoś nie słychać zbyt wielu protestów z Wielkiego Dzikiego Zachodu. No nie opłaca się, po prostu.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Paweł 22:08:41 | 2010-07-28
Jednną z rzeczy   którą możemy dla Nich zrobić to modlitwa za Nich polecam dobrą strone która skupia wiele inforamcji aktualnych o prześladowaniu chrześcijan www.pkwp.org/ są tam także bodajże 4 rzeczy które możemy zrobić dla ofiar takich tragedi .

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Robert 19:44:22 | 2010-07-28
Jeżeli ludzie muszą przechodzić na buddyzm, żeby ratować życie i mienie, to stawia to w złym świetle tę - wydawałoby się - pokojową religię. Ale zapewne podłoże eksterminacji jest polityczne, a nie religijne?

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook