Kościół w Aragonii pomoże ubogim w wyjeździe na ŚDM

(fot. shutterstock.com)

Władze Kościoła katolickiego w Aragonii, autonomicznym regionie we wschodniej Hiszpanii, zapowiedziały pomoc w zebraniu środków dla młodych, których, pomimo chęci uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, nie stać na pokrycie kosztów podróży do Polski.

 
Jak poinformowały w komunikacie władze archidiecezji w Saragossie, na jej terenie oraz w pozostałych pięciu diecezjach Aragonii rozpoczęły się już zbiórki pieniędzy, które mają pomóc w zapewnieniu transportu na tegoroczne ŚDM dla najbiedniejszej młodzieży. Zaznaczyły, że inicjatywa ta dobrze wpisuje się w obchodzony w Kościele Rok Miłosierdzia, a także w przewodnie hasło krakowskiej imprezy: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią".
 
- W sześciu diecezjach naszego regionu ruszyły już zbiórki środków na pomoc młodym uczestnikom wyjazdu do Polski. Nie chcemy, aby zainteresowani udziałem w ŚDM musieli pozostać w domu z przyczyn finansowych. Szacujemy, że koszt transportu dla jednego uczestnika imprezy wyniesie około 980 euro - ujawnili przedstawiciele archidiecezji w Saragossie.
 
Sześć diecezji Aragonii zorganizuje wspólną kolumnę autokarów, która wyruszy 17 lipca. W drodze do Polski odwiedzi ona kilka miast Europy. Przed rozpoczęciem ŚDM młodzież z tego regionu Hiszpanii zostanie zakwaterowana w parafiach archidiecezji poznańskiej. Aragończycy powrócą do swoich domów 3 sierpnia.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook