Warszawa: modlitewne triduum na zakończenie Roku Życia Konsekrowanego

Logo Roku Życia Konsekrowanego

Modlitewne triduum zakończy w archidiecezji warszawskiej obchody Roku Życia Konsekrowanego. Od niedzieli 31 stycznia do 2 lutego br. w stołecznych świątyniach św. Krzyża i Najświętszego Zbawiciela oraz w bazylice archikatedralnej odprawione zostaną specjalne nabożeństwa kończące czas, w którym Kościół szczególnie wspominał osoby zakonne i świeckie składające śluby zakonne. 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego, przypada ustanowiony przez papieża Jana Pawła II Dzień Życia Konsekrowanego.

 
Modlitewne triduum rozpocznie się w niedzielę 31 stycznia o godz. 9.00 w kościele Świętego Krzyża od Mszy św. od przewodnictwem emerytowanego biskupa drohiczyńskiego Antoniego Dydycza OFMCap. Homilię wygłosi o. Janusz Sok - prowincjał redemptorystów a zarazem przewodniczący Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich. Oprawę liturgiczną przygotuje żeński chór międzyzakonny pod dyrekcją s. Dolores Nowak i klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego Księży Pallotynów w Ołtarzewie. Msza będzie transmitowana w I Programie Polskiego Radia.
 
W poniedziałek 1 lutego w ramach triduum będzie można wysłuchać konferencji o błogosławionych męczennikach franciszkańskich Zbigniewie Strzałkowskim i Michale Tomaszku, którą wygłosi w zastępstwie za o. Kazimierza Malinowskiego OFMConv. o. Wiesław Pyzio - prowincjał franciszkanów konwentualnych z Niepokalanowa. Początek o godz. 17.30 w kościele Najświętszego Zbawiciela. W programie także adoracja Najświętszego Sakramentu i o Msza święta o godz. 18.30.
 
Natomiast 2 lutego osoby konsekrowane odmówią w kościele seminaryjnym Koronkę do Miłosierdzia Bożego (początek o godz. 15.00), po czym przejdą w procesji do bazyliki archikatedralnej. Tam o godz. 16.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bp. Piotra Jareckiego w czasie której homilię wygłosi o. Piotr Stasiński OFMCap. Oprawę liturgiczną przygotowuje żeński chór międzyzakonny i klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego Księży Pallotynów w Ołtarzewie.
 
Obecnie na całym świecie żyje ok. 950 tys. osób konsekrowanych czyli sióstr, braci i ojców zakonnych oraz członków instytutów świeckich i przedstawicieli indywidualnych form życia konsekrowanego.
 
W archidiecezji warszawskiej posługuje ok. 2 tys. sióstr zakonnych i prawie 500 zakonników.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook