Franciszek drugim papieżem odwiedzającym Szwecję

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Franciszek będzie drugim papieżem odwiedzającym Szwecję. Jego wizyta w Lundzie 31 października br. z okazji jubileuszu 500-lecia Reformacji przypadnie 27 lat po podróży św. Jana Pawła II do tego kraju.


W dniach 8-10 czerwca 1989 r. papież Polak przebywał w Szwecji odwiedzając cztery miasta: Sztokholm, Uppsalę, Vadstenę i Linköping (lotnisko).

 

Szwecja była jednym z etapów jego 10-dniowej podróży do krajów skandynawskich. W dniach 1-10 czerwca Jan Paweł II odwiedził wówczas także Norwegię, Islandię, Finlandię i Danię.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

tomek59 17:03:08 | 2016-01-25
To wspólne świętowanie Franciszka z protestantami rocznicy rozłamu w kościele katolickim nie zaskakuje mnie.  Nie zdziwi mnie też jeżeli w najbliższe Święta Wielkanocne papież wspólnie z rabinem Jerozoliny będzie obchodził kolejną rocznicę ukrzyżowania bluźniercy i wichrzyciela Jezusa z Nazaretu, który czynił się Synem Bożym (ochyda w oczach również muzułmanów) - oczywiście wszystko w imię młości, pojednania, wypełnienia ewangelii a przeciw skostniłej tradycji (wstrętne słowo dla protestantów). 

Oceń 12 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?