Luteranie: Dk. Ewa Below Wizytatorem Nauczania Kościelnego

(fot. Luteranie.pl)

15 stycznia 2016 r. zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, biskup Jerzy Samiec powołał diakon Ewę Below na stanowisko Generalnego Wizytatora Nauczania Kościelnego. Zmiana wizytatora nastąpiła w związku z rezygnacją z tej funkcji biskupa Adriana Korczago.  

 
Zgodnie z prawem kościelnym Wizytatora Generalnego powołuje Biskup Kościoła. Do zadań Wizytatora Generalnego należą m. in. czynności wizytacyjne na terenie całego kraju, organizowanie i koordynowanie działalności Wizytatorów Diecezjalnych, formułowanie projektów pism stanowiących oficjalną reakcję władz Kościoła przejawy nietolerancji i łamania zasady równości wobec Kościoła, przedkładanie wniosków w sprawie modyfikacji programów nauczania kościelnego oraz treści podręczników.
 
Diakon Ewa Below jest duchownym Kościoła Ewangelicko - Augsburskiego w Polsce. Pracuje jako nauczyciel dyplomowany religii ewangelickiej w Bielsku - Białej oraz doradca metodyczny religii ewangelickiej i ekspert do spraw awansu zawodowego nauczycieli. Dodatkowo ma kwalifikacje do nauczania wiedzy o społeczeństwie i wychowania do życia w rodzinie.
 
Jest współautorką programu i podręczników do nauczania religii ewangelickiej w szkole podstawowej.
 
Organizuje wraz z Wydawnictwem Augustana Ogólnopolski Konkurs Biblijny "Sola Scriptura". Współpracuje z Instytutem Pastoralnym Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego prowadząc szkolenia dla studentów teologii i wikariuszy.
 
Dk. Ewa Below jest zamężna z ks. Jerzym Below, ma córkę i syna.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook