Izrael: Żydowscy fundamentaliści sprofanowali cmentarz

(fot. shutterstock.com)

Koło izraelskiego miasta Bet Szemesz na zachód od Jerozolimy sprofanowano salezjański cmentarz, niszcząc krzyże i groby. Doszło do tego jeszcze przed Bożym Narodzeniem, ale dopiero w tych dniach łaciński patriarchat Jerozolimy wydał komunikat o tym kolejnym akcie antychrześcijańskiego wandalizmu. Nie jest to pierwszy taki przypadek - powiedział Radiu Watykańskiemu jerozolimski wikariusz patriarchalny bp William Shomali.

 

"Nieznani sprawcy zaatakowali i sprofanowali cmentarz księży salezjanów w Bait Dżimal koło Bet Szemesz, niszcząc kamienne i drewniane krzyże. Salezjanie zgłosili to policji, która prowadzi dochodzenie. Wiemy, że dokonali tego miejscowi fundamentaliści żydowscy, bo do podobnego przypadku ze strony Żydów z sąsiedztwa doszło tam już przed laty.

 

Ponieważ takie akty się mnożą, żądamy, by policja pracowała poważniej i znalazła tych kryminalistów, którzy wciąż atakują kościoły, cmentarze, klasztory, symbole chrześcijańskie. Ekstremiści są tu liczni. Znani są też ci, którzy zachęcają do profanacji. Policja może ich więc zidentyfikować, ale musi się do tego lepiej przyłożyć. Niezbędna jest też edukacja do współistnienia, bo jeśli ktoś niszczy symbole religijne innych, znaczy to, że wpojono mu nienawiść i nietolerancję. Trzeba więc wprowadzić właściwe wychowanie do rodziny, szkoły, miejsc kultu i także do mediów" - powiedział bp Shomali.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Franciszek2 08:28:15 | 2016-01-12
Łacińskiemu partarchatowi Jerozolimy należy się co najmniej przygana. To nie mógł, idac tropem wolnej prasy niemieckiej, przetrzymać tej wiadomosci zanim opadnie kurz który towarzyszy radosci z Dni Judaizmu w w KK ? Jeszcze toto wyciągnie jakis antysemita, lub co nie daj Boże - faryzeusz (bez fałszywych konotacji, ma sie rozumieć) - i co ?

Oceń 9 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Beniamin 20:37:44 | 2016-01-11
Każde ekstremizmy są złe i powodują antagonizmy ze względu na religię kolor czy pochodzenie!Nie pozwólmy by ekstremiści ustanawiali porządek w naszym świecie

Oceń 5 9 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

rzymianin1 20:20:55 | 2016-01-11
Jakoś tak cicho o tym w środkach masowego przekazu! Może to się w końcu zmieni i nie będzie embarga na złe i niekorzystne dla Izraela wiadomości. A u nas jak ktoś (z dużym prawdopodobieństwem, że była to prowokacja) spali kukłę żyda, to zaraz pani ambasador nas poucza i przypomina o antysemityzmie. Podana wiadomość jasno mówi, że takich skandalicznych, antychrześcijańskich aktów jest dużo. I o tym cicho i u nas i u nich. Policja nic nie robi w tej sprawie. A chrześcijan coraz mnie w Ziemi Świętej. Gdzie są ci wszyscy u nas atakujący i oskarżający Polaków o antysemityzm, grosowie, i inni? Także ci katoliccy, posępowi, otwarci? 

Oceń 110 1 odpowiedz

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook