Warszawa: Kolejne spotkanie Chrześcijan i Żydów

(fot. Duszpasterstwo Środowisk Twórczych)

17 stycznia - w XIX Dniu Judaizmu w Kościele Katolickim - po raz kolejny odbędzie się spotkanie z cyklu "Bliskie Spotkania Chrześcijan i Żydów", którego organizatorem jest Polska Rada Chrześcijan i Żydów.

 
Tym razem przedstawiciele kościołów chrześcijańskich oraz diaspory żydowskiej zgromadzą się w warszawskim Kościele Środowisk Twórczych przy placu Teatralnym 18. Wydarzenie rozpocznie się od słowa wstępnego ks. dr Andrzeja Tuleji - delegata Archidiecezji Warszawskiej ds. dialogu z judaizmem. Dalej przewidziana jest wspólna modlitwa Psalmem 94, który odczytany i zinterpretowany zostanie przez ks. Grzegorza Michalczyka (interpretacja chrześcijańska) oraz prof. Stanisława Krajewskiego (interpretacja żydowska).
 
Następnie o wyzwaniach "świata współczesnego" wobec "świata stworzenia" mówić będą rabin Stanisław Wojciechowicz - rabin reformowanej synagogi Ec Chaim, a także o. Stanisław Jaromi OFMConv. - filozof i ekolog. Spotkanie zwieńczy prelekcja Szymona Hołowni - znanego dziennikarza, publicysty, a za razem założyciela dwóch fundacji wspierających dom dziecka w Zambii, hospicjum w Rwandzie oraz wiejski szpital w Kongo. 
 
Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00, a poprzedzone zostanie Mszą Świętą pod przewodnictwem bp. Michała Janochy. Spotkanie poprowadzi współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów - Bogdan Białek.
 
Więcej informacji odnaleźć można na stronie internetowej Rady.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jazmig 04:27:48 | 2016-01-11
14 Nie wprzęgajcie się z niewierzącymi w jedno jarzmo. Cóż bowiem na wspólnego sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo cóż ma wspólnego światło z ciemnością?

Oceń 10 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook