Poznań: 15 tys. paczek z kredą i kadzidłem dla misji

(fot. shutterstock.com)

Blisko piętnaście tysięcy paczek z kredą, kadzidłem i węglem przygotowali studenci z Akademickiego Koła Misjologicznego w Poznaniu, w ramach projektu misyjnego "Gwiazda Betlejemska". - Wspieramy w ten sposób sierociniec, Dom Pokoju na Górze Oliwnej w Jerozolimie - powiedział KAI ks. Szymon Stułkowski, opiekun koła.

 

Paczki będą rozprowadzane w Święto Trzech Króli w kilkudziesięciu parafiach archidiecezji, nie tylko w Poznaniu, ale też w mniejszych miejscowościach, takich jak Sątopy, Czacz czy Michorzewo. - Ofiary, złożone przy tej okazji zostaną przekazane na rzecz sierocińca w Jerozolimie, gdzie od 2010 r. studenci spędzają latem pracowity miesiąc wolontariatu - mówi ks. Stułkowski.

 

Wolontariusze przygotowali 14.860 paczek z kredą, kadzidłem i węglem. Dzięki nim będzie można oznaczyć drzwi domu tradycyjnym napisem C+M+B 2016, a rozpalone na węgielku kadzidło może stać się elementem domowej modlitwy.

 

Wolontariusze misyjni w przeddzień uroczystości Objawienia Pańskiego odwiedzili z kolędą abp. Stanisława Gądeckiego, metropolitę poznańskiego. W ubiegłym roku z archidiecezji poznańskiej na wolontariat misyjny do różnych krajów świata wyjechało blisko 60 osób.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook