Caritas i straż miejska dowożą posiłki bezdomnym

(fot. shutterstock.com)

Caritas diecezji radomskiej wspólnie ze Strażą Miejską w Radomiu dowozi gorące posiłki do miejsc, w których przebywają bezdomni. Niestety, wielu z nich, mimo siarczystych mrozów, nie chce przyjść do noclegowni Caritas.

 
Anna Lis, sekretarz radomskiej Caritas informuje, osoby bezdomne - poza posiłkiem - otrzymują także materace oraz koce. - Nasze jadłodajnie pracują pełną parą. Nie mieliśmy przerwy świątecznej, pracujemy od chwili pierwszych wystąpienia mrozów - mówi Anna Lis. 
 
Straż Miejska podczas ostatnich dni otrzymała ponad 60 zgłoszeń dotyczących bezdomnych, z których ponad połowa dotyczyła osób nietrzeźwych. - Dramatyczne chwile przeżywał wycieńczony bezdomny, którego odnaleźliśmy w jednym z pustostanów. Spadł z pierwszego piętra i połamał obie nogi - informuje Piotr Stępień, rzecznik SM w Radomiu. Bezdomny został odwieziony do szpitala. 
 
Małgorzata Wólczyńska z Domu dla Bezdomnych Caritas diecezji radomskiej mówi, ze sytuacja jest opanowana. - Mamy jeszcze dwa wolne miejsca w noclegowni dla bezdomnych mężczyzn. Jeśli zajdzie taka potrzeba będziemy przyjmować interwencyjnie, czyli nocleg na łóżkach polowych. Nikt nie pozostanie bez wsparcia - informuje Małgorzata Wólczyńska. 
 
Ks. Robert Kowalski, dyrektor diecezjalnej Caritas mówi, że zima to okres, w którym wraz z innymi instytucjami organizacja chce dotrzeć do najbardziej potrzebujących. 
 
- Wielu bezdomnych z własnego wyboru nie chce wrócić do społeczności, ale staramy się im pomagać. Zapraszamy ich do prowadzonej przez nas noclegowni, streetworkerki codziennie przemierzają ulice, by odszukać bezdomnych i nawiązać z nimi kontakt - mówi ks. Robert Kowalski.
 
W Radomiu są dwie placówki, które przyjmują bezdomnych - prowadzony przez MOPS Dom dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Słowackiego 188 oraz Dom dla Bezdomnych Kobiet i Noclegownia dla Kobiet i Mężczyzn Caritas diecezji radomskiej przy ul. Zagłoby 3.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jazmig 21:23:55 | 2016-01-04
Skoro nie chcą przyjść do jadłodalni, to oznacza, że nie są głodni. Po co więc Caritas marnuje pieniądze darczyńców?

Oceń odpowiedz

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook