Kard. Raï o współistnieniu islamu i chrześcijaństwa

(fot. KTOTV / youtube.com)

Zagraniczne mocarstwa podsycają konflikty między religiami, kulturami i cywilizacjami - zwrócił uwagę w homilii wygłoszonej w niedzielę przed świętami Narodzenia Pańskiego libański kardynał Béchara Boutros Raï.

 

"My w Libanie i innych krajach Bliskiego Wschodu mamy odpowiedzieć na to wyzwanie przez współistnienie oraz budowanie wspólnej tożsamości i kultury" - powiedział maronicki patriarcha.

 

Kard. Raï zauważył, że w tym roku Boże Narodzenie zbiega się z muzułmańskim świętem narodzin Mahometa. Jego zdaniem okoliczność ta winna wskazywać na znaczenie współistnienia na bazie "obywatelstwa, równości praw i obowiązków oraz współuczestnictwa w rządzeniu.

 

Musimy czuwać, by zachować umiar, a odrzucić ekstremizm i fanatyzm oraz walczyć z organizacjami terrorystycznymi, które niszczą i zabijają w imię religii" - mówił zwierzchnik katolików obrządku maronickiego.

 

Ponadto podkreślił, że na Bliskim Wschodzie trzeba woli zrozumienia i pojednania oraz koordynacji wspólnot arabskich i międzynarodowych, by położyć kres wojnie w Syrii, Iraku i Jemenie oraz rozwiązać kryzys palestyński.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook