Franciszek: zjawisko migracji znakiem czasów [WIDEO]

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Papież spotkał się z konferencją episkopatu Słowacji. W przesłaniu przekazanym tamtejszym biskupom przybyłym z wizytą ad limina Ojciec Święty zajął się m.in. zjawiskiem migracji, które, jak pisze, "stało się znakiem czasów", a wymaga podejścia "z wrażliwością i poczuciem sprawiedliwości".

 

Kościół ma głosić i dawać świadectwo, jak przyjmować migrantów "w duchu miłości i poszanowania godności osoby ludzkiej", przy koniecznym zachowaniu prawa - podkreślił Franciszek. Wskazywał też na potrzebę zaangażowania wiernych świeckich w życie polityczne. Mają oni tam wnosić ewangeliczny zaczyn. Papież wyraził słowackim biskupom uznanie dla tego, co czynią dla dobra rodziny, która napotyka liczne trudności.

 

Wysiłki te wymagają integralnego duszpasterstwa rodzin na szczeblu diecezjalnym i krajowym. W jego ramach należy towarzyszyć rodzinom, także niekompletnym, zwłaszcza z dziećmi. Młodzież potrzebuje wyraźnych wskazań doktrynalnych i moralnych. Ojciec Święty zachęca też episkopat Słowacji do troski o formację księży, zaangażowanie duszpasterskie osób konsekrowanych oraz ewangelizację Romów, którzy - jak zauważa - pozostają niestety nadal w pewnej izolacji od społeczeństwa.

 

Ojciec Święty mówił, że naród słowacki winien zachować "swą tożsamość kulturową oraz dziedzictwo wartości etycznych i duchowych, silnie związane z jego katolicką tradycją". Wówczas będzie mógł wnosić bez obaw na płaszczyźnie europejskiej i światowej wkład w "szczery i owocny dialog również na takie istotne tematy, jak godność życia ludzkiego i zasadnicza funkcja rodziny". Jest dziś bowiem szczególnie konieczne nieść narodom światło zasad chrześcijańskich, rozwijając ewangelizację z użyciem nowego języka, w którym orędzie Chrystusa będzie bardziej zrozumiałe.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Sonia Kucharska 17:30:45 | 2015-11-14
Mowa-trawa! Zajmijcie się wreszcie wypełnianiem Misji Kościoła!!! Głoście Ewangelię i wypędzajcie złe duchy!!! Zwłaszcza Duchy Islamu! I pamiętajcie o słowach Maryi z Medjugorie: ŻE POSTEM I MODLITWĄ MOŻNA POWSTRZYMYWAĆ WOJNY. Niektóre złe duchy można wypędzić tylko postem - głosi Ewangelia. Jeżeli nie pościsz w intencji pokoju na świecie, nie nawołuj!!!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 18:44:55 | 2015-11-13
Ubogacenie: http://www.pch24.pl/francuzi-juz-nie-sa-u-siebie-,39397,i.html

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~salome 10:12:23 | 2015-11-13
>Franciszek: zjawisko migracji znakiem czasów<

Może i tak. Historia magistra vitae.. Już kiedyś potęga Rzymu załamała się pod naciskiem hord barbarzyńców. Wszystko wskazuje na to, ze czeka nas powtórka, dlatego Franciszek powinien dokończyć swoją wypowiedź: "Zjawisko migracji znakiem czasów -
zapowiedzianych przez Jezusa czasów wielkiej apostazji i wielkiego ucisku"
.
Bez naiwnego gaworzenia o "ubogaceniu" i "przyjmowaniu przybysza".

Oceń 5 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 09:36:04 | 2015-11-13
Wrażliwość i poczucie sprawiedliwości powinno być obustronne, a tak nie jest. Jeżeli ktoś jedzie szukać zasiłków i rozprzestrzeniać swoją religię, to narusza moją wrażliwość i poczucie sprawiedliwości, dlatego wypędzam takiego intruza.

Łatwo zauważyć, że imigranci z Azji nie szukają zasiłków, nie domagają się specjalnych praw, lecz szukają zatrudnienia, aby zarobić na swoje utrzymanie i nie być ciężarem dla gospodarzy.

Zupełnie inaczej postępują muzułmanie. Oni szukają jak najwyższego zasiłku, demonstrują, a nawet narzucają swoją religię i są poważnym już nie ciężarem, ale zagrożeniem dla gospodarzy.

Zatem nasza wrażliwość i poczucie sprawiedliwości wymagają, aby nie przyjmować muzułmanów i nie czynić przeszkód azjatom.

Oceń 5 3 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook