Pulikowscy: relacja końcowa zgodna z nauczaniem Kościoła

(fot. episkopat.pl)

W relacji końcowej XIV Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów nt. rodziny nie ma mowy o udzielaniu Komunii św. osobom rozwiedzionym, które zawarły nowe związki - podkreślili polscy audytorzy na obradach synodalnych, Jadwiga i Jacek Pulikowscy.


- W relacji końcowej nie znalazło się nic, co byłoby sprzeczne z nauczaniem Kościoła, czego obawiano się przed Synodem - powiedział Jacek Pulikowski.

 

Dał wyraz zadowoleniu z tego, że "ostateczna postać raportu końcowego nie zawiera sformułowań, które pojawiały się na początku albo w dyskusjach, a które nam bardzo nie odpowiadały duchowo". - Czyli takich sformułowań, które wymagałyby odrzucenia - wyjaśniła Jadwiga Pulikowska.

 

- Daliśmy świadectwo, w którym mocno upomnieliśmy się o normalne rodziny i o zajęcie się rodzinami w kryzysie. W naszej małej grupie językowej udało nam się to, że kilkakrotnie mieliśmy istotny wpływ na przebieg dyskusji - ujawnił Jacek Pulikowski.

 

Przyznał, że głosowaniu nad raportem końcowym Synodu towarzyszyli wraz z żoną modląc się na różańcu.

 

- Niewątpliwie braliśmy udział w historycznym wydarzeniu - zaznaczyła Jadwiga Pulikowska.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Franciszek2 11:02:28 | 2015-10-25
A co na to abp.Gądecki ? A Gerhard Muller ? Bo państwo Pulikowscy jak widzę już klaszczą...Gdybyście Państwo chcieli dać naprawdę świadectwo wierności Chrystusowi to trzeba było wyjść z synodu.
   

Oceń 5 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 10:25:34 | 2015-10-25
Pulikowscy mylą się. Art. 85 daje możliwość interpretacji sprzecznej z Pismem Świętym. Idę o duży zakład, że niemieccy biskupi wprowadzą możliwość przyjmowania komunii św. przez cudzołożników.

Oceń 4 8 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?