Abp T. Peta: Synod potwierdzi naukę Jezusa i Kościoła

(fot. Kolanin / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0)

Biskupi wiążą wielkie nadzieje z przygotowywanym obecnie dokumentem końcowym Synodu. Zdaniem abp. Tomasza Pety z Kazachstanu będzie to okazja, by jasno przypomnieć nauczanie Kościoła o rodzinie i zdecydowanie odrzucić błędne propozycje, jakie pojawiły się w auli synodalnej.


- To może dobrze, że na Synodzie pojawiły się głosy będące jakby echem tego, co mówi się w świecie. Dzięki temu jasna odpowiedź Kościoła przyniesie pokój wszystkim, którzy szukają prawdy o rodzinie i małżeństwie - powiedział Radiu Watykańskiemu metropolita archidiecezji Najświętszej Maryi Panny w Astanie.

 

Jego zdaniem dobrze, że "pojawiły się te głosy, które niektórzy ojcowie synodalni przynieśli ze swoich środowisk". Przypomniał, że chodzi o "szukanie jakichś pozytywnych elementów w konkubinatach i w homoseksualizmie, a także o propozycję, by Komunia święta była dostępna dla wszystkich, również dla tych, którzy są w sytuacji grzechu...". - Dobrze, że to się pojawiło, aby nie było gdzieś skryte, ale wyszło na wierzch i zostało jasno ocenione - powtórzył 64-letni hierarcha pochodzący z Inowrocławia, a od 14 lat biskup w Kazachstanie.

 

Zapewnił, że on sam nauczył się na Synodzie "większej otwartości na każdego człowieka, także tego, który jest w grzechu, w trudnych sytuacjach". Podkreślił, że "jest to bardzo potrzebne, żeby widzieć każdego i starać się mu pomóc". Jednocześnie zaznaczył, że pomocy tej nie można opierać na samych tylko sentymentach i ludzkim współczuciu, "ale musi ona być zakorzeniona w Jezusie, Jego nauce, łasce i miłosierdzia, bo sami nie jesteśmy w stanie nikomu pomóc".

 

- Tylko Jezus może pomóc człowiekowi. Dlatego jestem przekonany, że Synod potwierdzi naukę Jezusa i Kościoła, aby pomóc każdemu, nawet tym, którzy są w bardzo trudnych sytuacjach - zakończył swą wypowiedź abp Peta.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (8)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Piotr Polmański 14:01:09 | 2015-10-22
Poza tym naucz sie @jazmig wreszcie na czym polega dzieło Zbawienia ?
Jezus zbawił już wszystkich ludzi, a nie, jak napisałeś umożliwił ludziom zbawienie. Teraz każdy z nas, jako zbawiony chcąc dostąpić tego zaszczytu bycia w niebie, u boku Boga, musi osobiście u niego odebrać ten certyfikat zbawienia. Ale żeby to zrobić musi Go naśladować już tu na ziemi. To trudne , ale nie niemożliwe..

Oceń 1 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Piotr Polmański 12:55:59 | 2015-10-22
Tylko Jezus może pomóc człowiekowi , dlatego jestem przekonany, ze Synod potwierdzi naukę Jezusa i Kościoła - powiada abp Astany.

Hierarcha najwyraźniej zapomina, że Jezus, to miłość i miłosierdzie bez granic. Widac wyraźnie i tak to obserwuję po wypowiedziach i działaniu Franciszka, że Kościół musi częściej odwolywać się do moralności miłości i przebaczenia, niz moralności przykazań i nakazów.  Częściej musi posługiwać sie językiem pozytywnym, niż karcącym.  

Oceń 2 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 21:42:51 | 2015-10-21
Oby tak się stało, bo są wątpliwości: http://www.pch24.pl/wstancie--chodzmy-,38893,i.html

Oceń 4 4 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?