Co z rodzinami, które żyją według woli Bożej?

Radio Watykańskie
(fot. youtube.com)

Konkretnym urzeczywistnieniem nauczania Kościoła są chrześcijańskie rodziny. Przypomina o tym reprezentant Episkopatu Słowacji abp Stanislav Zvolenský. Swoje wystąpienie w auli synodalnej poświęcił on doświadczeniu łaski Bożej w rodzinach, które decydują się żyć według Bożej woli.

 

Te rodziny powinny też być dla Kościoła głównym punktem odniesienia. Pokazują one, że nauczanie Kościoła nie jest czymś abstrakcyjnym, a łaska Boża działa w życiu człowieka.

- We wszystkich krajach, diecezjach i parafiach jest wiele rodziny, które żyją zgodnie z wymogami moralności - powiedział Radiu Watykańskiemu metropolita Bratysławy. - To one są normą, którą możemy wskazać innym. A kiedy się z nimi rozmawia, również z ich dziećmi, to zawsze dziękują Bogu i zapewniają, że to dzięki Jego łasce mogą żyć razem i przezwyciężać różne trudności i własne słabości. Są one świadectwem prymatu łaski w życiu człowieka. Bardzo dobrze zdają sobie sprawę z obecności, bliskości Boga w życiu rodziny. Należy je wspierać bo są one przykładem dla innych.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

TomaszL 23:51:23 | 2015-10-15
Przykłady świętych rodzin nie są wskazane, bo wtedy misternie budowa teza, iz nie da sie żyć zgodnie z dotychczasowym nauczaniem Kościoła okazuje sie fałszywa.
Kiedy dla wielu nierozerwalnosc małzeństwa jest prawdą ich życia, to twierdzenie, iż małżeństwo moze sie nie udać jest nie do obronienia.

Stąd wielu, wypisując iż Kosciół to szpital polowy, nie chce pokazywać przykładów katolickich rodzin, bo to przecież jest spychaniem na marginses tych co sie najpierw sami poranili, a późneij domagaja sie specjalnego traktowania (bo w ich ocenie im się takowe nalezy).

Piewcy tzw. miłosierdzia unikają takich przykładów, bo to właśnie małzeństwo o długoletnim stażu jest przykłądem faktycznego miłosierdzia dwojga ludzi, którzy wybaczjac swe ułomności potrafia dochować danego sobie slowa.
Zamiast tego opowiadaja o fałszywym miłosierdziu, które sie nalezy.  

Oceń 13 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?