Kard. Parolin: oni w całej pełni doświadczają Krzyża

Radio Watykańskie
(fot. SPC Ronald Shaw Jr., U.S. Army / Foter / Public domain)

Chrześcijanie na Bliskim Wschodzie doświadczają w całej pełni Krzyża Chrystusa i dlatego mają trwałe miejsce w sercu Kościoła, Papieża i Stolicy Apostolskiej - zapewnił kard. Pietro Parolin, zwracając się do nowego nuncjusza apostolskiego w Iraku i Jordanii.

 

Dziś wieczorem watykański sekretarz stanu osobiście udzielił mu święceń biskupich w Bazylice Watykańskiej. W homilii przyznał, że misja, którą Papież powierzył abp. Albertowi Ortedze Martinowi jest szczególnie trudna, wymaga od niego mądrości i roztropności. Dla chrześcijan w Iraku i Jordanii ma być znakiem bliskości Papieża i całego Kościoła.


"Spoglądając na chrześcijan na Bliskim Wschodzie, myślimy o sile ich wiary - mówił kard. Parolin. - Wielu z nich, w odróżnieniu od bogatego młodzieńca z Ewangelii, opuściło wszystko, aby dalej iść za Jezusem. Wielu musiało porzucić swe domy i dobra, a nawet ojczyznę, aby nadal świadczyć o swej wierze. Wyzbyli się pozornych zabezpieczeń tego świata, aby ustrzec swą przyjaźń z Panem. W obliczu tego cierpienia i świadectwa Kościół modli się nieprzerwanie i zabiega o podjęcie wszelkich możliwych inicjatyw, które mogłyby powstrzymać rękę oprawców. Obecność nuncjusza w Iraku jest wymownym znakiem tego, że Kościół nie opuszcza swych dzieci w chwili próby, ale jednoczy się z nimi w ich cierpieniu, modli się za nich i jest z nimi solidarny".


Nowy nuncjusz w Iraku i Jordanii abp Alberto Ortega Martin ma 52 lata i jest Hiszpanem. W watykańskiej służbie dyplomatycznej pracuje od 1997 r. Dotychczas pełnił swą misję papieskich placówkach w Nikaragui, RPA i Libanie, a także w Sekretariacie Stanu.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?