Daj się ponieść! - takiego koncertu jeszcze nie było

W sobotę (19 września) w bazylice na ulicy Kopernika w Krakowie po raz pierwszy w  jednym wydarzeniu muzycznym wezmą udział Kuba Blycharz, Poldek Twardowski i zespół niemaGotu.

 

- Chcemy poprzez muzykę i wspólną modlitwę wyrazić nasze uwielbienie dla Jezusa Chrystusa, który ze względu na miłość do nas nosi nasze ciężary. Pragniemy, by Koncert Nowej Ewangelizacji stał się miejscem spotkania każdego uczestnika właśnie z Nim. Zapraszamy na Koncert Nowej Ewangelizacji! - czytamy na stronie organizatorów.

 

- Jakiś czas temu kilku młodych chłopaków usłyszało, by przyjechać do Starej Wsi i wstąpić do zakonu jezuitów. W kwietniu 2013 roku - w starowiejskim kolegium - zorganizowali Koncert Nowej Ewangelizacji. Nie wiedzieli, że przyjdzie im zorganizować i drugi. Tym razem w Krakowie. Co by powiedział na to św. Ignacy? Pewnie by się ucieszył i przypomniał sobie o swojej wizji Trójcy Świętej, którą porównał do trzech klawiszy. W muzyce te trzy klawisze stanowią pełnię współbrzmienia, harmonii, stanowią akord - mówi jedna z organizatorek koncertu Teresa Ciecior.

 

- Do współpracy przy tegorocznym koncercie zaprosili m.in. Kubę Blycharza (twórca hymnu ŚDM2016) wraz z jego zespołem niemaGotu oraz Poldka Twardowskiego (organizator i koordynator Inicjatywy Poznańskich Muzyków "Bogu Jedynemu Chwała" oraz Poznańskich Zaduszek Jazzowych). Koncert będą poprzedzały trzydniowe warsztaty muzyczne prowadzone przez wykształconych muzyków, którzy zaprezentują studentom z duszpasterstwa akademickiego WAJ, jak prawidłowo śpiewać i jaką rolę w życiu chrześcijanina odgrywa muzyka - dodaje. 

 

 

3 powody, dla których warto w piątek pojawić się w bazylice na Kopernika:

 

1) niemaGotu - będzie to premierowy występ grupy założonej przez autora hymnu ŚDM

 

 

2) Poldek Twardowski - będziesz mógł wziąć udział w uwielbieniu przygotowany przez autora jednego z najpiękniejszych utworów chrześcijańskich

 

 

3) Ludzie od hymnu ŚDM - na koncercie zaśpiewają i zagrają ludzie, którzy brali udział w nagraniu hymnu ŚDM w Krakowie

 

 

Szczegóły:

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?