Irlandia: apel w sprawie eutanazji

(fot. eddmun / sxc.hu)

Wezwanie do przeciwstawienia się destrukcyjnemu podejściu do ludzkiego życia skierował abp Eamon Martin do członków parlamentu Irlandii Północnej. Apel ten wystosował w specjalnym liście w czasie przygotowań do dorocznych obchodów Dnia dla życia. Odniósł się w ten sposób do złożonego w brytyjskiej Izbie Gmin projektu ustawy o tzw. samobójstwie asystowanym autorstwa Lorda Falconera, dotyczącej pacjentów w terminalnej fazie życia.

 

- Życie każdego człowieka jest równie cenne, bez względu na jego etap lub stan. Każde życie ludzkie ma swoją wartość i powinno być chronione do jego naturalnego końca - napisał prymas Irlandii. Wspomniał przy tym słowa papieża Franciszka: "Jak to wielkie kłamstwo... skłaniać ludzi do uwierzenia, jakoby życie poważnie dotknięte ciężką chorobą nie było warte przeżycia".

 

- Apeluję do wszystkich katolików w Irlandii Północnej o aktywne zaangażowanie się jako chrześcijanie i obywatele w promowaniu kultury miłości, opieki, szacunku i ochrony każdego ludzkiego życia. Proszę was, byście zachęcali swoich posłów do przeciwstawstawienia się tej ustawie - podkreślił abp Martin.

 

Hierarcha przypomniał, że przyszłość ludzkości, nie leży w kulturze śmierci i zamierzonemu niszczeniu drugiego człowieka, ale w kulturze życia. Nauka oraz opieka medyczna powinny zawsze służyć całemu społeczeństwu.

 

Coroczy Dzień dla Życia obchodzony jest w tym roku w Irlandii 4 października pod hasłem: "Pielęgnując życie - przyjmując śmierć" (Cherishing Life-Accepting Death). Projekt ustawy będzie czytany w Izbie Gmin w Londynie 11 września.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook