Apel do członków parlamentu Irlandii Północnej

Radio Watykańskie
(fot. shutterstock.com)

Wezwanie do przeciwstawienia się destrukcyjnemu podejściu do ludzkiego życia skierował abp Eamon Martin do członków parlamentu Irlandii Północnej. Apel ten wystosował w specjalnym liście w czasie przygotowań do dorocznych obchodów Dnia dla życia.

 

Odniósł się w ten sposób do złożonego w brytyjskiej Izbie Gmin projektu ustawy o tzw. samobójstwie asystowanym autorstwa Lorda Falconera, dotyczącej pacjentów w terminalnej fazie życia.

 

"Życie każdego człowieka jest równie cenne, bez względu na jego etap lub stan. Każde życie ludzkie ma swoją wartość i  powinno być chronione do jego naturalnego końca" - napisał prymas Irlandii. Wspomniał przy tym słowa papieża Franciszka: "Jak to wielkie kłamstwo... skłaniać ludzi do uwierzenia, jakoby życie poważnie dotknięte ciężką chorobą nie było warte przeżycia".

 

"Apeluję do wszystkich katolików w Irlandii Północnej o aktywne zaangażowanie się jako chrześcijanie i obywatele w promowaniu kultury miłości, opieki, szacunku i ochrony każdego ludzkiego życia. Proszę was, byście zachęcali swoich posłów do przeciwstawstawienia się tej ustawie" - podkreślił abp Martin.

 

Hierarcha przypomniał, że przyszłość ludzkości, nie leży w kulturze śmierci i zamierzonemu niszczeniu drugiego człowieka, ale w kulturze życia. Nauka oraz opieka medyczna powinny zawsze służyć całemu społeczeństwu.

 

Coroczy Dzień dla Życia obchodzony jest w tym roku w Irlandii 4 października pod hasłem: "Pielęgnując życie - przyjmując śmierć" (Cherishing Life-Accepting Death). Projekt ustawy będzie czytany w Izbie Gmin w Londynie 11 września.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook