Kard. Dziwisz prosi katechetów o wsparcie ŚDM

Kolejny rok szkolny i katechetyczny rozpoczyna się w atmosferze przygotowań do Światowych Dni Młodzieży - powiedział kardynał Stanisław Dziwisz poczas Dni Katechetycznych Archidiecezji Krakowskiej, które rozpoczęły się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

 

- Światowe Dni Młodzieży są wielkim wyróżnieniem dla nas w Krakowie i dla całej Polski. Równocześnie będą to dni wielkiego wysiłku organizacyjnego i wyzwania do dawania świadectwa naszej wiary - zwrócił się do katechetów kard. Dziwisz przed rozpoczęciem roku szkolnego 2015/2016.

Dziękując za dotychczasową ofiarną posługę, metropolita krakowski poprosił katechetów i duszpasterzy, a także prowadzoną przez nich młodzież o zaangażowanie się w przygotowania na poziomie szkoły i parafii.

- To w młodych brzmi siła - zaznaczył Kardynał powołując się na słowa św. Jana Pawła II z Listu do młodych, w których Ojciec Święty nazywał czas młodości okresem podejmowania decyzji rzutujących na całe życie. Kardynał zwrócił się do nauczycieli, by zwracali uwagę na rzeczywistą relację z uczniami przy jednoczesnym rozpoznaniu aktualnych wyzwań, przed jakimi staje młody człowiek, a z nim katecheta.

Jak twierdzi kard. Stanisław Dziwisz, kolejny rok katechetyczny rozpoznajemy jako szansę zjednoczenia młodych. Taki jest też cel Światowych Dni Młodzieży. "Chcemy by młodzi poczuli, że są wielką wspólnotą, którą gromadzi wokół siebie Chrystus" - podkreślił hierarcha.

Metropolita krakowski wyznaczył cel roku katechetycznego prowadzącego do ŚDM: "Chcemy, by młodzi jeszcze raz przekonali się i nabrali pewności, że są siłą napędową świata! Pragniemy, by nabyli władze kształtowania rzeczywistości!".

Katecheci uzyskali informacje dotyczące organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016: przebiegu wydarzeń centralnych i organizacji katechez, programów pastoralnych, rejestracji grup, programu Festiwalu Młodych, wolontariatu krótkoterminowego oraz przyjmowania pielgrzymów w parafiach.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook