Para Prezydencka wsparła akcję Caritas

(fot. arquera / Foter / CC BY)

Agata i Andrzej Dudowie wzięli udział w akcji Caritas - Tornister Pełen Uśmiechów. Para Prezydencka przygotowała cztery wyprawki szkolne, dwie dla dzieci ze szkoły podstawowej i po jednej dla młodzieży z liceum i z gimnazjum.


Ogólnopolska akcja Caritas Tornister Pełen Uśmiechów jest odpowiedzią na finansową trudność wielu polskich rodzin w przygotowaniu szkolnych wyprawek. Koszt wyprawki waha się od 500 do 1000 zł co stanowi szczególne wyzwanie dla rodzin wielodzietnych, które najczęściej utrzymywane są z pracy jednego z małżonków.


- Jesteśmy szczęśliwi także jako małżeństwo i jako rodzice, a nie tylko Para Prezydencka, że możemy wesprzeć tak potrzebną akcję. Te piękne tornistry uszczęśliwią tych, którzy na nie czekają. Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że możemy wziąć udział w tej akcji -  powiedział Andrzej Duda, Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej.


Wyrazy wdzięczności na ręce Pary Prezydenckie założył także ks. Marian Subocz, Dyrektor Caritas Polska.


- Jako Caritas dziękujemy Parze Prezydenckiej za przygotowanie tornistra pełnego uśmiechów. Ten tornister przynosi uśmiech, ale i nadzieję. To jest przyszłość konkretnych dzieci, ale i całego społeczeństwa - powiedział ksiądz Subocz.


Akcję wsparły też inne osoby z życia publicznego, między innymi Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka, Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski oraz redakcje ogólnopolskich mediów.
Akcja organizowana jest po raz siódmy, do tej pory udało się rozdać dzieciom z ubogich rodzin blisko 100 000 szkolnych wyprawek. Jak wskazują dane GUS, godna edukacja znacznie zwiększa szanse dzieci na uniknięcie dziedziczenia biedy.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook