Piknik z mamą i tatą przed licheńską bazyliką

(fot. liz west / flickr.com / CC BY 2.0)

Msza św. w intencji rodzin z błogosławieństwem dla dzieci przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, podchody rodzinne, akcja "balony do nieba", pokaz sprzętu strażackiego oraz finał konkursu fotograficznego odbędą się w niedzielę, 30 sierpnia, podczas siódmego "Pikniku z mamą i tatą" przed licheńską bazyliką.

 

Każdego roku w ostatnią niedzielę wakacji do Lichenia przyjeżdżają całe rodziny. Tego dnia na placu przed bazyliką dziesiątki dzieci spędzają beztrosko czas wraz ze swoimi rodzicami i dziadkami. Podczas pikniku najmłodsi uczestniczą w przygotowanych specjalnie na tę okazję zabawach, grach i konkurencjach sprawnościowych. Podczas tegorocznej edycji organizatorzy przygotowali m.in.: pokaz sprzętu strażackiego, zabawę w podchody rodzinne, warsztaty wyrabiania mydła czy wyścigi hula-hop.

 

Zdaniem ks. Piotra Kieniewicza, organizatora spotkania, udział w pikniku to świetny sposób na rodzinne spędzenie ostatniej wakacyjnej niedzieli: - Nasz piknik przygotowujemy z myślą o całych rodzinach. W dzisiejszych czasach wszyscy są zapracowani, ciągle gdzieś się spieszą. Często nie mają czasu dla siebie. Dlatego zapraszamy do udziału w licheńskim pikniku całe rodziny, aby mogły spędzić z sobą kilka godzina na wspólnej zabawie - wyjaśnił duchowny.

 

Przed rozpoczęciem pikniku, o godz. 12:00, odbędzie się Msza św. w licheńskiej bazylice ze specjalnym błogosławieństwem dla dzieci przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Tuż po zakończeniu Eucharystii nastąpi rozpoczęcie pikniku na trawniku przez największą świątynią w Polsce. Piknik potrwa do godz. 16.30.

 

W tym dniu nastąpi także rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Wakacje z rodziną". Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie na adres Sanktuarium zdjęcia (max. 5 zdjęć), przedstawiającego rodzinę podczas wakacyjnego wypoczynku. Zwieńczeniem pikniku będzie wypuszczenie w niebo kilkuset kolorowych balonów.

 

Szczegółowe  informacje o konkursie fotograficznym (regulamin i karta zgłoszeń), jak i o samym pikniku, można uzyskać na stronie internetowej licheńskiego Sanktuarium www.lichen.pl.


Organizatorem pikniku jest Licheńskie Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym.

 
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?