Ponad 400 tys. katolików apeluje do Franciszka

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Ponad 400 tys. katolików, w tym 105 biskupów oraz kard. Leo Burke podpisało się pod apelem organizacji "pro life" i ruchy katolików świeckich do Franciszka.

 

Jak poinformowała agencja "Asianews", apelują oni do papieża, aby nie szedł na najmniejsze nawet ustępstwa moralne w nauczaniu i duszpasterstwie osób rozwiedzionych żyjących w drugich związkach oraz homoseksualistów, gdyż miałoby to "niszczycielskie skutki".


Zdaniem sygnatariuszy sakramentalne małżeństwo zawarte w kościele jest jedyną drogą do przezwyciężenia "ideologicznego kolonializmu" szerzącego się na świecie. "Filial Appeal" ma stanowić głos przed październikowym synodem biskupów poświęconym problematyce rodziny i małżeństwa.

Petycja w kilku językach otwarta jest w Internecie do połowy września. Wśród jej inicjatorów jest 47 filipińskich organizacji "pro life", a wśród nich " Pro-Life Philippines", "Rosary for Life" i “Human Life International". Obok apelu do synodu grupy te rozpowszechniają również broszurę zatytułowaną "Najważniejsza opcja na rzecz rodziny". Wśród autorów publikacji, zredagowanej w postaci stu pytań i odpowiedzi , są m.in. biskupi Aldos Cillo Pagotto z Brazylii, Robert Vasa z USA i Athanasius Schneider z Kazachstanu. Tematy zostały przygotowane w oparciu o "Instrumentum laboris", dokument przygotowawczy do prac synodu biskupów.

IV Zgromadzanie Ogólne Synodu Biskupów będzie obradowało w dniach 4-25 października ma za temat "Powołania i misji rodziny w Kościele i świecie współczesnym". Oficjalny dokument roboczy - "Instrumentum laboris" - został przedstawiony w Watykanie 23 czerwca br.

 


 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?