Kraków: znamy rodzaje pakietów pielgrzyma ŚDM

Jutro, na rok przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie uruchomiony zostanie system rejestracji pielgrzymów i kandydatów na wolontariuszy. Pielgrzymi, którzy zarejestrują udział w ŚDM, będą uczestniczyli w kosztach organizacyjnych, wybierając odpowiedni dla siebie rodzaj Pakietu Pielgrzyma.

 

Podczas rejestracji, grupy zgłoszone przez Diecezjalne Centra ŚDM bądź episkopaty wybierają, w zależności od potrzeb, jeden z trzech typów pakietów oraz jego warianty.

 

Pakiet Pielgrzyma typu A (190-690 zł) zakłada obecność w Krakowie podczas całego tygodnia wydarzeń centralnych, czyli od 26 lipca do 1 sierpnia. Pakiet Pielgrzyma typu B (250-310 zł) przewiduje obecność w Krakowie od piątku 29 lipca do poniedziałku 1 sierpnia. Pakiet Pielgrzyma typu C (150 zł) dotyczy pielgrzymów, którzy będą uczestniczyć tylko w sobotnim czuwaniu i niedzielnej Mszy Świętej Posłania na Campus Misericordiae (30-31 lipca 2016).

 

Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016 przewiduje rabaty dla pielgrzymów z Polski. Doceniając zaangażowanie młodych w przygotowania na poziomie parafii i diecezji oraz w trosce, by w przyszłorocznym święcie wiary i młodości uczestniczyło jak najwięcej Polaków, zdecydowano, że otrzymają oni 10 proc. rabatu na pakiety pielgrzyma typu A. Rabat ten jest również gestem wdzięczności dla wiernych, którzy odpowiedzieli na apel Konferencji Episkopatu Polski i - dzięki ofiarom złożonym podczas ogólnopolskich zbiórek w kościołach na potrzeby organizacji ŚDM - dołączyli do grona osób i instytucji wspierających to dzieło.

 

Wszystkie typy pakietów obejmują transport pielgrzymów w obrębie Krakowa i do stref zakwaterowania oraz ubezpieczenie. Warianty pakietów A i B różnią się ze względu na wybór usług: zakwaterowania i wyżywienia.

 

Zakwaterowanie przewidziane jest u rodziny, w szkole lub w miasteczku namiotowym. Do noclegu jest przypisane śniadanie, które będzie wydawane na podstawie talonu śniadaniowego.

 

Osoby, które zdecydują się na korzystanie z opcji wyżywienia otrzymają specjalne talony, które upoważnią do odebrania odpowiednich posiłków w wyznaczonych punktach. Różnić się będą rodzajem posiłku - talony dwudaniowe i trzydaniowe oraz suchy prowiant - i dniem użycia. Talony dwu i trzydaniowe będą do wykorzystania w dniach, kiedy pielgrzymi przebywają w Krakowie, a talon na suchy prowiant będzie do wykorzystania na terenie Campus Misericordiae podczas sobotnio-niedzielnych uroczystości.

 

Każdy zarejestrowany uczestnik ŚDM otrzyma także Plecak Pielgrzyma, czyli zestaw publikacji i materiałów duszpastersko-identyfikacyjnych, pomagających w dobrym przeżyciu uroczystości, komunikowaniu się po mieście, itp.

 

W kosztach organizacji ŚDM uczestniczyć będą także wolontariusze (50-300zł). Również oni mogą zadeklarować chęć skorzystania z noclegu lub wyżywienia. Wszyscy wolontariusze będą mieli zagwarantowany transport, ubezpieczenie oraz identyfikujący ich plecak i koszulkę.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook