Kościół w Austrii pomaga 10% liczby imigrantów

(fot. PAP/EPA/HEDAYATULLAH AMID)

Kościół katolicki w Austrii zapewnia stałą opiekę 4400 spośród 43 tys. osób ubiegających się o azyl w tym kraju. Pomoc tę świadczą: Caritas, parafie, klasztory i wolontariusze. Ponadto 10,5 tys. uchodźców otrzymuje okresowe wsparcie oraz opiekę zdrowotną - wynika z danych Caritas Austria.

 

Jej sekretarz generalny Bernd Wachter poinformował, że w minionym roku o 1700 wzrosła liczba miejsc dla osób szukających azylu. W stosunku do 2014 r. podwoiła się liczba osób, którym pomocy udzieliły mobilne służby opiekuńcze.

 

Do końca br. diecezja Eisenstadt zamierza zwiększyć liczbę miejsc noclegowych z 54 do około 200. Z kolei Caritas z Admont zakupiła dormitorium w Styrii, gdzie od września będzie mogła przyjąć ponad 70 osób ubiegających się o azyl. Natomiast w Horn im Waldviertel w Dolnej Austrii dzięki wsparciu władz lokalnych Kościół otworzył nowy obóz dla 100 osób.

 

Michael Prüller, rzecznik archidiecezji wiedeńskiej zapowiedział, że Kościół w Austrii chce do końca br. osiągnąć cel, jakim jest zapewnienie opieki i dachu nad głową 5 tys. uchodźców.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook