Kard. Tagle: wg papieża Azja jest przyszłością Kościoła

(fot. J-Ronn / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0)

Przyszłość Kościoła jest w Azji - powiedział papież Franciszek filipińskiemu kardynałowi Louisowi Antonio Tagle, który ujawnił to podczas konferencji w Papieskim Ateneum Filozofii, Teologii i Prawa Kanonicznego w indyjskim mieście Bangalore.


58-letni metropolita Manili wyznał, że poprosił Ojca Świętego, by zwolnił go z przyjęcia funkcji przewodniczącego Caritas Internationalis i Katolickiej Federacji Biblijnej, ale Franciszek zaoponował i powiedział, że chciał powierzyć te obowiązki właśnie komuś z kontynentu azjatyckiego, gdyż tam jest "przyszłość Kościoła".

 

Kard. Tagle zaznaczył, że nie chodzi tu o wyróżnienie. Raczej jest to "wyzwanie, proroctwo i wielkie wezwanie", a także wielka odpowiedzialność i "wielka misja". Dodał, że katolicy w Azji swą misję traktują z wielką powagą, starając się znaleźć sposoby wniesienia swego wkładu w życie Kościoła na całym świecie w dziedzinie refleksji i konkretnych dzieł.

 

Filipiński purpurat zauważył, że Kościół coraz bardziej przesuwa się ku Azji, Afryce i Oceanii. - Miejsca wielkiego cierpienia i bólu stały się środkiem ciężkości życia i refleksji Kościoła - zaznaczył kard. Tagle.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?