Kraków: odliczanie na rok przed ŚDM

(fot. NicoTrinkhaus / Foter / CC BY-NC)

W najbliższą niedzielę, na rok przed Światowymi Dniami Młodzieży, przy bazylice Mariackiej w Krakowie uruchomiony zostanie specjalny zegar, który odmierzać będzie czas pozostały do międzynarodowego spotkania młodych.

 

Uroczystej Mszy św. o dobre owoce ŚDM będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. Rozpocznie się ona w bazylice Mariackiej o godz. 10.00.


Odliczanie do ŚDM rozpocznie krakowski hejnalista, który zagra hymn Światowych Dni Młodzieży, a kard. Stanisław Dziwisz, razem z młodzieżą, uruchomi zegar odmierzający 366 dni do ŚDM. Zegar przed bazyliką Mariacką będzie przez cały rok przypominał mieszkańcom i turystom o zaplanowanym spotkaniu młodych z Papieżem.

 

Młodzież archidiecezji krakowskiej chce do przybycia do Krakowa zachęcić młodych z całej Polski oraz z innych państw i kontynentów. Stąd na Rynku Głównym zaprezentują fragment polskiej kultury, tańcząc poloneza w tradycyjnych strojach ludowych. Nie zabraknie wolontariuszy w charakterystycznych koszulkach ŚDM, którzy będą wyjaśniać zebranym sens i ideę Światowych Dni Młodzieży. W namiocie informacyjnym odpowiedzą też na pytania dotyczące Systemu Rejestracji Pielgrzymów, który tego dnia zostanie uruchomiony.

 

Rejestracja uczestników ŚDM Kraków 2016 odbywać się będzie elektronicznie (on-line), poprzez wypełnienie specjalnego formularza rejestracyjnego. Szybka rejestracja jest konieczna do właściwego planowania miejsc zakwaterowania, katechez i wyżywienia.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook