Ukraina: abp Mokrzycki potępił akty terroru

(fot. Chancellery of the President of the Republic of Poland / Yarl / Wikimedia Commons)

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy abp Mieczysław Mokrzycki przekazał wyrazy głębokiego współczucia dwóm milicjantom, którzy 14 lipca zostali poważnie ranni w wyniku zamachów bombowych.

 

Wczesnym rankiem pod drzwiami posterunków dzielnicowych we Lwowie doszło do eksplozji materiałów wybuchowych, które ciężko zraniły 24-letniego porucznika i 31-letnią kobietę, starszego porucznika milicji. Trwają poszukiwania sprawców zamachów.


W wyniku strzelaniny z udziałem bojowników Prawego Sektora i milicji w Mukaczewie na Zakarpaciu zginęły co najmniej dwie osoby, a kilkanaście osób, w większości milicjantów, zostało rannych.

 

- Wyrażam głębokie współczucie pracownikom milicji, którzy doznali poważnych obrażeń ciała w wyniku aktów terrorystycznych we Lwowie 14 lipca 2015 roku. Modlę się o zdrowie dla was i pełne wyzdrowienie oraz o ulżenie cierpieniom waszych rodzin - napisał metropolita lwowski w swym przesłaniu.

 

Zapewnił, że Kościół rzymskokatolicki na Ukrainie potępia zdecydowanie wszelkie przejawy przemocy w różnych miejscach kraju i dodał, że "nic nie może usprawiedliwiać zamachów na życie dane ludziom przez Boga". Wezwał do trwania "na gorliwej modlitwie o powstrzymanie wojny i o porozumienie w naszym społeczeństwie".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?