Patriarcha Bartłomiej z uznaniem o encyklice

(fot. Massimo Finizio / CC BY 3.0)

Walka ze zmianami klimatycznymi nie może być prowadzona indywidualnie przez żadne instytucje czy narody - uważa patriarcha ekumeniczny Konstantynopola Bartłomiej I.

 

"Problem wymaga uwagi i działań całej ludzkości - zwłaszcza bogatych regionów naszej planety" - powiedział honorowy zwierzchnik prawosławia w rozmowie z niemieckim tygodnikiem "Die Zeit". Patriarcha z uznaniem wyraził się o najnowszej, poświęconej ochronie środowiska naturalnego, encyklice papieża Franciszka "Laudato si", która jutro zostanie oficjalnie zaprezentowana w Watykanie.

 

"W rozmowie z naszym drogim bratem papieżem Franciszkiem zgodziliśmy się, jak ważne jest to, że razem nad tym tematem pracują Kościoły Wschodu i Zachodu" - zaznaczył Bartłomiej I. "Musimy wstrząsnąć naszymi wiernymi i zmienić czy też jak głosi encyklika: wpłynąć na nasze ekologiczne nawrócenie" - powiedział patriarcha i podkreślił: "Nasza duma i nasz izolacjonizm oddaliła nas od Boga i natury. Tylko pokora i zgoda mogą uzdrowić naszą zranioną planetę".

 

75-letni Bartłomiej I, honorowy zwierzchnik ponad 300 mln wiernych prawosławnych od lat znany jest ze swego zaangażowania w ochronę środowiska naturalnego, stąd zyskał sobie przydomek "zielonego patriarchy".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?