"Nie tworzyć zamieszania co do małżeństwa"

Radio Watykańskie
(fot. shutterstock.com)

"Nie tworzyć zamieszania co do małżeństwa" - to tytuł listu pasterskiego Konferencji Episkopatu Australii, poświęconego problematyce rodziny i homoseksualizmu.

 

"Związek mężczyzny i kobiety jest wyjątkowy i różni się od innego typu związków międzyludzkich. Polega on na wzajemnym wspieraniu się i wierności osób przeciwnej płci, a jego celem jest rodzenie i wychowywanie dzieci" - piszą biskupi. Nie jest zatem żadną dyskryminacją określanie mianem małżeństwa tylko związku kobiety i mężczyzny. Osobom o skłonnościach homoseksualnych należy się szacunek i miłość, ale nie może to oznaczać zrównania par homoseksualnych z małżeństwem.

 

"Jest wielką niesprawiedliwością utrzymywanie, że nie ma żadnej różnicy między kobietą a mężczyzną, między ojcem a matką. Niesprawiedliwością jest pomijanie prawdy o tym, że dziecko potrzebuje tak mamy, jak i taty" - podkreślają australijscy hierarchowie. Przypominają też, że małżeństwo nie opiera się jedynie na emocjach. Jego celem jest nie tylko dobro małżonków, lecz także posiadanie potomstwa i zapewnienie mu szczęśliwego dzieciństwa. Biskupi podkreślają fundamentalne znaczenie małżeństwa dla społeczeństwa i ostrzegają, że zalegalizowanie przez państwo par homoseksualnych otworzy furtkę do akceptacji innego rodzaju związków, jak to się stało z poligamią w Brazylii.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook