Kard. Parolin o sytuacji chrześcijan w Chinach

Radio Watykańskie
(fot. Peter Fuchs / Foter / CC BY-NC-SA)

- Pytanie o wolność i prawa chińskich katolików w pewnym sensie mnie przeraża. Bardzo mnie zasmuca cierpienie tak wielu osób - powiedział w wywiadzie dla dziennika "Avvenire" watykański sekretarz stanu. Kard. Pietro Parolin wyjaśnia swoiste milczenie watykańskiej dyplomacji wobec postępującego w ostatnich latach zaostrzenia reżimowych represji względem chrześcijan w Chinach.

 

Wynika to ze szczególnej roli dyplomacji. Nie można oczekiwać od niej tego, co nie należy do jej zadań. Ma ona swój styl i my to akceptujemy, ponieważ służy ona misji Kościoła i szerzeniu Królestwa Bożego - mówi kard. Parolin.

 

Nie oznacza to jednak, że jest to jedyna droga, że nie powinno się podnosić głosu. To zadanie watykański sekretarz stanu pozostawia jednak innym. - Nie my jedni uosabiamy misję Kościoła - podkreślił kard. Parolin.

 

Przypomina on również, że relacje z krajami Dalekiego Wschodu nigdy nie były łatwe. Od stuleci podejmowano poważne starania i nie przyniosły one istotnych rezultatów. Zdaniem kard. Parolina trzeba się tu wykazać zarówno cierpliwością, jak i zaufaniem do Pana Boga, w nadziei, że również w tym regionie przyjdzie Jego czas.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook