Denzel Washington: Stawiajcie Boga na pierwszym miejscu

(fot. Featureflash / shutterstock.com)

"Stawiajcie Boga na pierwszym miejscu we wszystkim co robicie!" Z tym apelem zwrócił się znany amerykański aktor, dwukrotny zdobywca Oskara, Denzel Washington w swoim przemówieniu podczas wręczenia mu doktoratu honoris causa New Orleans' Dillard University w USA.

 

Aktor wyznał: Wszystko co osiągnąłem to dzięki Bożej łasce. Jest to dar.

 

Przestrzegł studentów aby zbyt bardzo nie koncentrowali się na dobrach materialnych.


Washington opowiadał jak to 40 lat temu po uzyskaniu dyplomu wyższej uczelni zasiadł w salonie piękności prowadzonym przez jego matkę. Przyszła pewna kobieta i skierowała do niego prorocze słowa, że zjeździ cały świat i będzie przemawiał do milionów ludzi. - To proroctwo stało się prawdą - stwierdził Washington.

Zaznaczył, że zachował to co najważniejsze w życiu. - W moim życiu zachowałem Boga a to pozwoliło mi zachować pokorę. Nie zawsze trzymałem się Boga ale On trzymał się mnie zawsze mocno - powiedział aktor.

Dalej w swoim pełnym humoru przemówieniu Denzel Washington powiedział: - Proszę was abyście dzisiaj kładąc się spać, swoje pantofle wrzucili jak najgłębiej pod łóżko aby kiedy wstaniecie rano musieli je na kolanach spod niego wyciągać. A kiedy znajdziecie się takiej pozycji powiedźcie sobie: Dziękuję! Dziękuję za łaskę, za miłosierdzie, za zrozumienie, za mądrość, za rodziców, za miłość, za przyjaźń, za pokorę, pokój i dobrobyt.

Washington jest członkiem wspólnoty Kościoła zielonoświątkowego "Church of God in Christ". Jako młody człowiek rozważał, czy nie zostać pastorem. Jego ojciec był kaznodzieją.

Ponad 60-letni Denzel Washington jest dwukrotnym zdobywcą Oskara i oraz dwóch Złotych Globów.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (17)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Лика 15:57:30 | 2015-05-13
СПАСИБО ТЕБЕ, ДЕНЗЕЛ ВАШИНГТОН, ЧТО РАЗРЕШАЕШЬ БОГУ ДЕЙСТВОВАТЬ ЧЕРЕЗ ТЕБЯ!!!

Oceń 8 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~kol 22:38:52 | 2015-05-12
jak to fajnie mówić o Bogu jak mu się całe życie udaje. A co z innymi, którzy wpadają w choroby, pułapki losu, nieszcześcia?

Oceń 5 18 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ND 17:27:20 | 2015-05-12
Rodzina Radia Maryja w swojej cotygodniowej wędrówce po Polsce spotkała się wczoraj w Krakowie w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach jubileuszu 300-lecia patronatu św. Józefa dla miasta Krakowa (1715-2015). Mszy św. przewodniczył i wygłosił homilię ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski. Pierwszym punktem spotkania był PROGRAMartystyczny o św. Józefie. Wykonał go zespół „Twoje Niebo”. Po jego zakończeniu do zgromadzonych w świątyni przemówił o. dr Tadeusz Rydzyk. Dyrektor Radia Maryja wyraził wielką radość, że Mszy św. przewodniczył będzie ks. kard. Stanisław Dziwisz. – Ksiądz kardynał jak nikt tak służy Kościołowi – zauważył i dodał, że przez wiele lat metropolita krakowski służył Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.

Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/136865,polske-mamy-jedna.html

Oceń 9 16 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?