Sutanna z zamachu na Jana Pawła II w Krakowie

(fot. shutterstock.com)

Do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie trafi wyjątkowa relikwia Ojca Świętego - papieska sutanna, którą Jan Paweł II miał na sobie 13 maja 1981 r. w czasie zamachu na jego życie na Placu św. Piotra w Rzymie.

 

- Zakrwawioną sutannę do sanktuarium będącego częścią papieskiego Centrum "Nie lękajcie się!" zdecydował się przekazać wieloletni sekretarz Ojca Świętego kard. Stanisław Dziwisz - mówi Piotr Sionko. Rzecznik krakowskiego Centrum "Nie lękajcie się!" informuje, że sutanna oficjalnie zostanie zaprezentowana podczas konferencji prasowej na terenie sanktuarium w dniu 34. rocznicy zamachu, tj. w najbliższą środę 13 maja. Od tego momentu cenna relikwia zostanie wystawiona na widok publiczny w jednej z kaplic kościoła górnego.

Inną tragiczną pamiątkę cudownego ocalenia z zamachu na placu przed bazyliką św. Piotra w Rzymie - przestrzelony pas sutanny - 19 czerwca 1983 r. Jan Paweł II złożył na Jasnej Górze. Od 2004 roku relikwia jest udostępniona pielgrzymom w Kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Jacenty 22:50:53 | 2015-05-08
Co tam jeszcze ma kar. Dziwisz w kuferku?

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

BS_LEx 18:39:02 | 2015-05-08
.... Pan Bóg kule nosi....

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?