Kard. Dziwisz poświęcił pokarmy w Krakowie

(fot. PAP/Marcin Obara)

Tradycyjnie na uroczystym poświęceniu pokarmów przed Bazyliką Mariacką w Krakowie tłumnie zgromadzili się mieszkańcy i turyści. Życzenia świąteczne w Wielką Sobotę przybyłym złożyli metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz i prezydent miasta Jacek Majchrowski.


Kard. Dziwisz życzył zebranym i rodakom z całego świata dobrych Świąt Wielkanocnych, a także jedności i radości z ojczyzny, "której na imię Polska, i które to imię jest nam wszystkim drogie". "Pragnę was zachęcić do dzielenia się ze wszystkimi w naszym społeczeństwie i w Krakowie. I z tymi, którzy mają i z tymi, którzy nie mają - w ten sposób stanowimy jedną rodzinę!" - powiedział.

 

Kard. Dziwisz podkreślił, że dzisiejszemu światu potrzeba pokoju i refleksji - przytoczył niepokojące przykłady wojny na Ukrainie czy brutalnych ataków na chrześcijańskich studentów w Kenii. "Oby Pan, który zwyciężył śmierć, sprawił, aby w świecie zapanowała radość, pokój i życie" - życzył.

 

Jacek Majchrowski życzył zgromadzonym świąt zdrowych, spokojnych i przepełnionych atmosferą miłości. "Mając świadomość przeciwności losu (…) chciałem państwu życzyć (…) abyście nie zważali na owe przeciwności, ale spędzili ten czas z rodziną i z bliskimi" - powiedział prezydent Krakowa.

 

Po złożeniu życzeń kard. Dziwisz dokonał poświęcenia pokarmów, zarówno tych przyniesionych przez mieszkańców miasta, jak i tych znajdujących się na stole przygotowanym dzięki uprzejmości restauratora Jacka Łodzińskiego, a które to trafią do podopiecznych braci albertynów. Zebranym rozdano tradycyjne bułki z Liszek, tzw. kukiełki, oraz jajka barwione w łuskach cebuli.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook