Niemieccy zakonnicy nie chcieli zmieniać nauki Kościoła

Radio Watykańskie
(fot. shutterstock.com)

Niemieccy zakonnicy nie mieli zamiaru zmieniać nauki Kościoła odnośnie do życia seksualnego, małżeństwa i homoseksualizmu - zapewnił w rozmowie z Radiem Watykańskim Arnulf Salmen, rzecznik Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonnych w Niemczech.

 

Odniósł się do jej dokumentu z 12 marca, w którym niemieccy zakonnicy i zakonnice opisują tamtejszą sytuację duszpasterską i zachęcają do podjęcia nowych wyzwań przed zbliżającym się Synodem Biskupów o rodzinie.


Arnulf Salmen zapewnił, że w oficjalnym dokumencie niemieccy zakonnicy chcieli jedynie opisać trudną sytuację duszpasterską. Dokument jest tak skonstruowany, że w wielu miejscach stawia jedynie pytania, cytując bezpośrednio katolików o skłonnościach homoseksualnych lub rozwodników.

 

- Zarząd naszej konferencji przełożonych chciał przede wszystkim opowiedzieć o pytaniach i prośbach ludzi, którzy zostali nam powierzeni - wyjaśnił rzecznik Konferencji Wyższych Przełożonych. - Chcieliśmy pokazać: oto tutaj są ludzie ze swoimi problemami i zmartwieniami. Nie jest jednak zadaniem naszej Konferencji udzielenie odpowiedzi na te pytania. Musi ich udzielić Synod wraz z Papieżem.

 

Arnulf Salmen przyznał jednocześnie, że dokument Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonnych w Niemczech rzeczywiście więcej uwagi poświęcił problematyce związków homoseksualnych i Komunii św. dla rozwiedzionych, niż innym tematom związanym z małżeństwem i rodziną, ale jak stwierdził - "nie można z tego wyciągać wniosków o stanie Kościoła w Niemczech".

 

Pod koniec oficjalnego dokumentu przełożeni niemieckich zakonów zachęcają, by "pokornie i zdecydowanie wykorzystać szansę i znaleźć odpowiedzi na od dawna stawiane pytania, by o małżeństwie i rodzinie mówić językiem, który opisuje rzeczywistość różnych społeczeństw".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (6)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

maciek88 09:29:54 | 2015-03-29
Można nadal udawać, że Ziemia jest płaska. Znajdą się nawet wyznawcy takiego poglądu. Można wciąż trwać przy średniowiecznym modelu Kościoła. Tylko nie należy w takiej sytuacji biadać, że wiernych ubywa albo że nauki sobie - a ludzie sobie.

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

david 12:19:49 | 2015-03-28
Jakze wielka ostrożność rzecznika. Pacyficzna po prostu.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Alga 08:50:32 | 2015-03-28
Szatan w raju też tylko zadawał pytania...

Oceń 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 19:51:46 | 2015-03-27
Oni nie chcą zmieniać nauki Kościoła? To po co zdają głupie pytania, na które Kościół już dawno odpowiedział?

Oceń 4 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~nk 19:05:29 | 2015-03-27
Można wyciągać, bo ten dokument jest tylko potwiedzeniem, tego co się już w Niemczech dzieje.

Oceń 3 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?