Specjalna papieska audiencja dla prymasa Belgii

Papież Benedykt XVI przyjął 30 czerwca na specjalnej audiencji, w kilka dni po zarekwirowaniu w Belgii przez policję akt niezależnej komisji badającej skargi na przypadki pedofilii wśród duchownych, prymasa Belgii abp. André-Josepha Léonarda.

 

Przypomnijmy, że 24 czerwca w prymasowskiej siedzibie w Mechelen pod pretekstem walki z pedofilią doszło do bezprecedensowego nalotu policji. Na dziewięć godzin zatrzymano obradujących tam belgijskich biskupów i nuncjusza oraz rozkopano groby dwóch prymasów. Notę protestacyjną wystosował w tej sprawie watykański Sekretariat Stanu. 29 czerwca rzecznik prasowy belgijskiego rządu zapowiedział, że w najbliższych dniach dojdzie do spotkania szefa belgijskiej dyplomacji z nuncjuszem, aby załagodzić powstałe napięcia.

 

Pytany o spotkanie Benedykta XVI z belgijskim prymasem, arcybiskupem Brukseli-Mechelen watykański rzecznik ksiądz Federico Lombardi powiedział dziennikarzom, że dotyczyło ono "informacji na temat sytuacji w Belgii".

 

W niedzielę papież skrytykował "zaskakujący i godny pożałowania" sposób, w jaki przeprowadzona została akcja belgijskich władz śledczych i wyraził "solidarność" z belgijskimi hierarchami.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Jagoda 11:29:50 | 2010-07-01
Rząd Belgii powinien się zapaść ze wstydu pod ziemię! Bezpodstawne aresztowanie Nuncjusza Apostolskiego to skandal dyplomatyczny!

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?