Legnica: Droga Krzyżowa w autobusie MPK

(fot. dugspr — Home for Good / Foter / CC BY-NC)

13 marca w Legnicy zostanie odprawiona "autobusowa" Droga Krzyżowa. To odpowiedź na apel papieża Franciszka, który zachęcał młodych, by "narobili rabanu", zwłaszcza w perspektywie przyszłorocznego Światowego Spotkania Młodych w Krakowie.

 

"To będzie nasza odpowiedź na prośbę Papieża, by młodzi katolicy zaznaczyli swoją obecność w przestrzeni życia publicznego" - powiedział ks. Przemysław Superson, odpowiedzialny za przygotowania do ŚDM w diecezji legnickiej.

 

W czasie Wielkiego Postu ważnym nabożeństwem gromadzącym wiele osób jest Droga Krzyżowa. "My chcemy odprawić ją w niecodziennej formie, na pokładzie autobusu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Chcemy w ten sposób dotrzeć do tych, którzy jadą do pracy, na zakupy, do szkoły. Chcemy im powiedzieć, że Jezus nas kocha i oddaje za nas życie" - dodaje ks. Przemysław.

 

W piątek 13 marca z placu Słowiańskiego wyruszy specjalnie oznakowany autobus MPK. Na jego pokładzie mogą się znaleźć wszyscy, którzy pragną przeżyć nabożeństwo Drogi Krzyżowej. "Będzie nam towarzyszył krzyż, modlitwa i pieśni pasyjne. Oczywiście tym razem można będzie wyruszyć bez biletu" - mówi ks. Superson.

 

Autobus przejedzie ulicami: Złotoryjską, Lotniczą, Pocztową w kierunku dworca PKP, następnie ul. Wrocławską na osiedle Piekary, aż do ronda. Stamtąd ul. Piłsudskiego wróci na plac Słowiański.

 

Jak podkreśla ks. Przemysław, autobus będzie się zatrzymywał na przystankach. "Podczas krótkiego postoju chcemy spotkać się ze wszystkimi pasażerami. To będzie okazja do złożenia świadectwa naszej wiary, ale też poinformowania o przyszłorocznych Światowych Dniach Młodzieży" - dodaje pomysłodawca. Rozdawane też będą ulotki informujące o tych wydarzeniach.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (10)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Przemek od św. Piotra 22:41:25 | 2015-03-03
Oczywiście że najlepszym miesjcem modlitwy jest kosciół. Jednak trudno nie zauważyć, że w tym "zagonionym" świecie już nawet wielu chrześcijan nie ma czasu zatrzymać się nad istotnymi wydarzeniami zbawczymi - ile osób jest na drodze krzyżowej w teoim kościele?
Tak jak kiedyś Apostołowie, dziś trzeba wychodizć z przesłaniem Ewangelii na współczesne areopagi. 
A po prawdzie Pan Jezus nie odprawiał swoej drogi krzyżowej w miłej atmosferze światyni.... Może warto doświadczyś relnej brutalności świata, żeby poczuć prawdziwej atmosfery golgoty.
I tak na koniec - lepeij robić coś niż nic. Krytykowac można oczywiście, bo zawsze mogłoby być lepiej - nie myli sie ten co nic nie robi.
A co w zamian?

Oceń 3 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Pracownik 21:46:37 | 2015-03-03
Co za kpina , chcesz się modlić - idź do kościoła lub w zaciszu domowym a nie szopkę odwalacie ...

Oceń 1 9 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Carima 20:13:20 | 2015-03-03
Ks. Przemku super inicjatywa prosze podać informację o której wyruszy autobus?

Oceń 1 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ministrant 14:53:47 | 2015-03-03
Nie podoba mi się ta inicjatywa. Droga krzyżowa powinna być odprawiana w zadumie, refleksji i modlitwie a nie na pokaz aby nas ludzie widzieli. Jezus nie odbywał swojej drogi krzyżowej na Golgote w autobusie.

Raban to należy zrobić u Franciszka aby nie mówił już więcej głupstw do prasy.

Oceń 13 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ax 12:20:46 | 2015-03-03
jeszcze w przychodni NFZ poproszę.....

Oceń 8 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?