PIOrun - piłkarska drużyna bezdomnych

(fot. vramak / Foter / CC BY)

Co dwa tygodnie w piątek bezdomni panowie z drużyny PIOrun trenują piłkę nożną. Mają już za sobą kilka meczów. Najbliższy zagrają z paulińskimi klerykami. Piłkarska drużyna PIOrun liczy kilkanaście osób. Trenują ją wolontariusze Dzieła Pomocy św. Ojca Pio oraz br. Mariusz Leszczak OFMCap.

 

Bezdomni mężczyźni na sali gimnastycznej spotykają się w co drugi piątek. Justyna Borkowska z Dzieła Pomocy św. Ojca Pio podkreśla, że zajęcia sportowe są dobrym sposobem na to, żeby w życiu tych mężczyzn "zadziało się coś więcej".

 

"Ci panowie często przychodzą na te zajęcia z ulicy, po prostu z ulicy. I na dzień dzisiejszy myślę, że takim dużym sukcesem drużyny PIOrun, poza sukcesami sportowymi, jest to, że wszyscy panowie, którzy grają w tym zespole korzystają z pomocy pracownika socjalnego i pracują też ostro nad swoim życiem" - mówi KAI Justyna Borkowska.

 

Zawodnicy PIOrun od czasu do czasu mają okazję publicznie zaprezentować swoje piłkarskie umiejętności. Wprawdzie nie wszystkie potyczki wygrywają, ale z większości wychodzą zwycięsko.

 

"Graliśmy nie tak dawno mecz z podopiecznymi przytuliska, które prowadzą bracia albertyni i wynik był 13 do 2. Nasi panowie rozgromili tamtejszych podopiecznych. To było wielkie zwycięstwo ku naszej wielkiej radości. W najbliższym czasie zamierzamy stoczyć kolejny bój - będą to seminarzyści ze seminarium ojców paulinów" - informuje Justyna Borkowska.

 

Mecz drużyny PIOrun z paulińskimi klerykami zostanie rozegrany 21 lutego przy ul. Skałecznej 10 w Krakowie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?