Cyryl: nie dla terroryzmu i szydzenia z religii

Radio Watykańskie
(fot. Serge Serebro, Vitebsk Popular News / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0)

Do niedawnych dramatycznych wydarzeń w Paryżu nawiązał prawosławny patriarcha moskiewski. Przemawiając do studentów, Cyryl I napiętnował terroryzm i przemoc, równocześnie odnosząc się krytycznie do publikowania w mediach treści obrażających uczucia religijne osób wierzących.

 

Odrzucił i potępił wszelkie akty terroryzmu i przemocy, ale również przeciwstawił się, jak się wyraził, "dążeniu określonych grup ludzi do ośmieszania i wyszydzania uczuć religijnych osób wierzących".

 

Odnosząc się do karykatur opublikowanych we francuskiej gazecie "Charlie Hebdo", wskazał na wcześniejsze opublikowanie w niej obrazków dotyczących Trójcy Świętej, bardziej odrażających niż te, które sprowokowały bestialskie akty terroru, w których zginęli niewinni ludzie.

 

Wyraził zdziwienie i oburzenie, że w milionowych demonstracjach solidarności z niewinnymi ofiarami bestialstwa terrorystów zrównano protest przeciwko terrorowi z obroną prawa do publikacji niewybrednych karykatur, raniących serca wierzących tak samo jak kule.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?