Jego miłość może uzdrowić nasze rodziny

(fot. shutterstock.com)

Tylko Bóg i Jego Miłość mogą uzdrowić nasze rodziny - podkreślił abp Henryk Hoser. Świąteczne spotkanie diecezjalnego Duszpasterstwa Rodzin zainaugurowała 7 stycznia uroczysta Msza św. w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana na warszawskiej Pradze.

 

W czasie liturgii bp warszawsko-praski zwrócił uwagę na to, że fundamentem budowania wzajemnych relacji między małżonkami jest ich więź z Bogiem, który jest miłością.


- Ci wszyscy cierpiący na różnego rodzaju dolegliwości, choroby czy paraliż, do których przyszedł Chrystus obchodząc Galileę, są dziś w naszych rodzinach. Tymczasem w coraz bardziej poganiającym świecie ludzie nie szukają już pomocy i uzdrowienia u Boga. Naiwnie wyobrażają sobie, że własnymi siłami są w stanie rozwiązać swoje egzystencjalne problemy. Niestety tak się nie dzieje, bo są na to za słabi i za mało oświeceni, by jasno widzieć sytuację i odróżnić dobro od zła, szukając w ten sposób właściwych rozwiązań - ubolewał abp Hoser.

 

Dodał, że odrzucenie Boga prowadzi do śmierci małżeństwa i rozpadu rodziny. - Bóg jest Miłością, wyrzucenie Go więc ze wzajemnych odniesień sprawia, że ludzie powoli się od siebie oddalają, a między nimi pojawia się obojętność, niechęć a niekiedy nawet nienawiść, a więc to, co jest przeciwieństwem miłości - tłumaczył.

 

Podkreślił, że kluczem do ratunku dla rodziny jest zwrócenie się do źródła, którym jest Bóg. Przecież to On stworzył rodzinę, wyposażył ją i nadał jej wartość sakramentalną by kształtowała świat, biorąc udział w tym, co nazywamy stwarzaniem - powiedział abp Hoser.

 

Po liturgii w podziemiach neogotyckiej katedry odbyło się świąteczne spotkanie w czasie którego złożono sobie życzenia i przełamano się opłatkiem. Wyrażając wdzięczność doradcom rodzinnym za ich trud i zaangażowanie bp warszawsko-praski powiedział, że praca z rodzinami i dla rodzin stoi w centrum duszpasterskiej troski Kościoła. - Bez stabilnej rodziny, czyli kościoła domowego, Kościół zanika. Stąd wasza praca jest dziś niezbędna, stanowi bowiem swego rodzaju prewencję mogącą zapobiec rozpadowi niejednego małżeństwa i rodzin - zauważył abp Hoser.

 

W ramach Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Warszawsko-Praskiej zaangażowanych jest 120 doradców, którzy na co dzień służą swoją pomocą małżeństwom i narzeczonym w parafiach. Otwierane są także kolejne Parafialne Ośrodki Formacji Rodziny.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook